WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR mavi ekran

Enes Şahinoğlu

Hectopat
Dün akşama kadar bilgisayarımda hiçbir sıkıntı yoktu fakat kasam RGB bir kasa olduğu için LED'lerin rengini değiştirmek için Dragon Center diye bir uygulama yükledim. O zamandan beri hangi oyunu açarsam açayim 20-25 dakika oynadıktan sonra mavi ekran hatası alıyorum. Sorunun Dragon Center'dan dolayı olduğunu düşünüyorum. Çünkü yabancı forum sayfalarında ve Reddit'lerde yazılan yazılarda da Dragon Center cause bsod adlı yazılardan tonlarca var. Fakat hiçbiri nasıl düzelteceğim hakkında bir yazı yazmamış. Herkeste bu uygulamayı sildikten sonra düzelen sorun bende hala devam ediyor. MSI'a dair her şeyi kaldırdım bilgisayarımdan fakat oyun açar açmaz mavi ekran hatası alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
DMP raporlarına okumayı bilenler için kolaylık sağlamak adına dosyaları paylaşın.

DMP raporlarını atarken erişim engellendi hatası alıyorum
Şu an denetim masasından MSI SDK diye bir şey buldum Dragon Center'ın bir farklı yazılımı sanırım veya her neyse onu sildim ve şu an her şey normal 1 buçuk saate yakın mavi ekran yemedim herhangi bir sıkıntı yaşarsam tekrardan döneceğim

Son düzenleme:
Evet sanrım sorun MSI SDK'dan dolaylıymış fakat MSI SDK'yı silmeden önce MSI ile alakalı (Afterburner hariç) her şeyi silmiştim belki sıkıntı onlardandır bu sorunu yaşayan varsa silmelerini söylerim.

Ve böyle bir saçmalık için de Dragon Center'ı hiçbir şekilde tavsiye etmem

Yeni konular

Geri
Yukarı