Çözüldü Whmcs e-posta ayarları hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
1
Yer
Bursa
Merhaba, whmcs e-posta ayarladıktan sonra müşteriye(bana) e-posta doğrulama gönderiyorum gelmiyor, alttaki ayarları doğru mu yaptım?

1635799226909.png

Çözüm
Sol altta test kısmı var test ettiniz mi?

Test ettim başarılı oldu yönetici e-postasına da test maili geliyor fakat kendime hesap açıp denemek için doğrulama maili yolladım ama gelmedi spama da bakıyorum yok normale de bakıyorum yok.
E-postalar müşterilere gidiyor fakat spam ya da normalde yok.

1635846757315.png

Sorunu Google smtp servislerini yazarak çözdüm.
Sol altta test kısmı var test ettiniz mi ?
Test ettiniz size mail geliyorda müşteriye spam klasörüne kontrol etmesini söyleyin. Spamı önlemek içinde Yandex mail servisini kullanabilirsiniz. Whmcs ve wisecpde kullandım en garanti yol.

Edit: Müşteri derken kendinize gönderiyorsunuz mail ayarlarının doğruluğunu hosting firmanızdan daha net öğrenebilirsiniz. Whmcs de birde yönetici maili sistem maili falan aynı mail adresi olması gerekiyor gibi bir ayar vardı ben uzun zamandır wisecp ye geçiş yaptığım için tam hatırlamıyorum.

Sol altta test kısmı var test ettiniz mi?

Test ettim başarılı oldu yönetici e-postasına da test maili geliyor fakat kendime hesap açıp denemek için doğrulama maili yolladım ama gelmedi spama da bakıyorum yok normale de bakıyorum yok.
E-postalar müşterilere gidiyor fakat spam ya da normalde yok.

1635846757315.png

Sorunu Google smtp servislerini yazarak çözdüm.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı