Wi-Fi genişleticiden Ethernet'le bilgisayara bağlanmak

xSpectrum

Picopat
Daha fazla  
Yeni bir sistem siparişi verdim. Anakartta Wi-Fi olmadığı için yanında bir Wi-Fi adaptör ve Ethernet kablo da aldım. Birkaç opsiyonum olsun istedim ama şöyle bir sorunum var adaptörde kopma sorunu olabildiğini duydum. Ethernet konusuna gelince de evde çok fazla görüntü kirliliğine yol açıyor. 100 megabit internetim var. Laptoptan bağlandığımda 5GHz üzerinden 91 megabiti görüyor hız testinde ve herhangi bir ping sorunu da yok. Benim düşündüğüm sistem şu şekilde iyi bir Wi-Fi genişletici alıp odamdaki bir prize takmak, onu da Ethernet'le bilgisayara bağlamak. Ama bu durum bir ping ve hız sorununa yol açar mı? Açmazsa 5GHz için iyi bir Wi-Fi genişletici önerisine de açığım. Bunların dışında router konusunda bir bilgim yok. Routerıda kablosuz olarak modeme bağlayıp, daha sonrasında Ethernet'le bilgisayara bağlayıp kullanabiliyor muyuz?

@Caner Uncu hocam engin bilgilerinizi kapsıyor mu bu konu?

Son düzenleme:
Kayıp yaşarsınız. Kayıp miktarı genişleticinin ne kadar verimli sinyal aldığıyla alakalı olacaktır. Tavsiyem erişim noktası (access point) almanız (veya genişleticiyi bu modda çalıştırmanız eğer destekliyorsa). Router ile ac'yi birbirlerine ethernet ile bağlayın, daha sonra ac'ye kablosuz olarak bağlanın.

Başka bir çözüm olarak PoE (power over ethernet) bir cihaz ile ev içi elektrik hattını kullanarak odanızdaki prize kadar ek bir kablo kullanmadan bir ethernet çıkışı sağlayabilirsiniz. Kullanacağınız PoE cihaza bağlı olarak çıkış birimi kablosuz yayını yapabiliyor da olabilir, tek taşla iki kuş vurmuş olursunuz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı