Wi-Fi hızı kabloludan çok düşük

The Rfue

Hectopat
Daha fazla  
Altyapımız çok iyi ve 100 Mbps VDSL kullanıyoruz. Kablolu olarak 95-100 arasını çok rahat görürken kablosuz olarak 35 megabitin üstüne çıkmıyor. Modem sanırım 2.4 GHz ama 100 Mbps desteği var. Bu sorun neden kaynaklanıyor? Olabilir ya da nasıl çözebilirim, 5 GHz modeme geçersem sorun çözülür mü?

Uzaklıktan kaynaklanıyordur büyük ihtimalle. Ethernet ile kablosuz arasında illaki fark olur zaten neredeyse her zaman.

Haklısınız ama 100 Mbps destekli bir modemin en azından 70 civarı vermesi gerekmez mi? Üstelik ne kadar yakınında da olsam hız aynı.

Modemden kaynaklanıyordur. Wi-Fi 4 modemler genellikle en fazla o hızları veriyor zaten. Aynısını kendim de tecrübe ettim. Eski modemimle 50-60Mbps hız alabiliyorken TP-Link'in kaliteli bir modemini aldım şu anda 110Mbps alabiliyoruz kablosuz şekilde. Kaliteli bir modem alın.

Hocam tavsiye edeceğiniz bir modem var mı acaba?

Hocam tavsiye edeceğiniz bir modem var mı acaba?
Almışken Wi-Fi 6 bir modem alın. Kablosuz şekilde kablolu hızları elde etmenize olanak tanıyor. Modemler konusunda pek bilgim yok fakat TP-Link'in VX230V modeli vardı ona bakabilirsiniz. Veya İSS'nize danışabilirsiniz.

Almışken Wi-Fi 6 bir modem alın. Kablosuz şekilde kablolu hızları elde etmenize olanak tanıyor. Modemler konusunda pek bilgim yok fakat TP-Link'in VX230V modeli vardı ona bakabilirsiniz. Veya ISS'nize danışabilirsiniz.

Tamamdır cevaplarınız için teşekkürler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…