Wİ-Fİ Hızını Yavaşlatma

Zaki Gümüş

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar kablosuz internetin hızını resimde gördüğünüzden daha aşağı çekemiyorum, en düşük seçenekler bunlar. Bu haliyle gözle görülür bir yavaşlama oldu tabii ama hala 720p videolar akıcı bir şekilde oynatılıyor. Ben daha çok yavaşlasın istiyorum, yerlerde sürünsün kablosuz hızı. :)

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    6 KB · Görüntüleme: 40
Gösterdiginiz kisim modemin kapsama alani mesafesi icin kullaniliyor. Uzaktaki baglantilarda hiz dusurur bir miktar ama asil amaci o degil. Sizin bantgenisligi kontrolu ( bandwith limiting ) bolumunden ayar yapmaniz gerekiyor.

Evet %25 yazan yer iletim mesafesi onu da düşürmek istedim. Asıl hızını düşürmek istiyorum ama o da minimum 1Mbps oluyor. Bant genişliği olayında ise 20 ve 40Mhz senenekleri var 20Mhz etkilemiyor gene.

Evet %25 yazan yer iletim mesafesi onu da düşürmek istedim. Asıl hızını düşürmek istiyorum ama o da minimum 1Mbps oluyor. Bant genişliği olayında ise 20 ve 40MHz senenekleri var 20MHz etkilemiyor gene.

Bantgenisligi kontrolu derken Wi-Fi icin olan bolumdekini demek istemedim. Modemin icinde ayrica her kullanici icin bant genisligi ayirmanizi saglayan bir bolum var. Baglanti turu fark etmeden yapiyor bu isi. O kisimdan yapmalisiniz.

Dosya Ekleri

• bantgeniligi.png
    bantgeniligi.png
    27,1 KB · Görüntüleme: 28
Sana internet sağlayan yeri ara ve çıkmak istediğini söyle. Ya da hattı çıkart bakalım istediğin hız orada mevcut mu?

Neden düşsün istiyorsunuz?

Tabi ki asalak bir şekilde başkalarının üstünden geçinenler yüzünden. Bizimkiler tüm apartmana dağıtmış şifreyi herkes abanıyor. Ben kendi internetimle bi iş göremez oldum şifreyi değiştirsem yarın herkes ağız burun yapacak en hayırlı yöntem bu.
Bantgenisligi kontrolu derken Wi-Fi icin olan bolumdekini demek istemedim. Modemin icinde ayrica her kullanici icin bant genisligi ayirmanizi saglayan bir bolum var. Baglanti turu fark etmeden yapiyor bu isi. O kisimdan yapmalisiniz.

Zaten söylediğim ayarların tümü Wi-Fi bölümünde ama benim modemin arayüzü bundan çok farklı her yeri didik didik aradım ama yok bahsettiğiniz gibi bir ayar.

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    57,9 KB · Görüntüleme: 26
  • 3.png
    3.png
    23 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Tabi ki asalak bir şekilde başkalarının üstünden geçinenler yüzünden. Bizimkiler tüm apartmana dağıtmış şifreyi herkes abanıyor. Ben kendi internetimle bi iş göremez oldum şifreyi değiştirsem yarın herkes ağız burun yapacak en hayırlı yöntem bu.

Zaten söylediğim ayarların tümü Wi-Fi bölümünde ama benim modemin arayüzü bundan çok farklı her yeri didik didik aradım ama yok bahsettiğiniz gibi bir ayar.
Bunun yerine bir ayarı kaldırıp sorarlarsa Wi-Fi bozuldu diyebilirsin veya MAC Filtreleme de kullanabilirsin o kişilere de senin cihazında sıkıntı vardır da diyebilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı