Wi-Fi ile İnternet Erişimi Yok Sorunu

The Old Ways

Kilopat
Daha fazla  
Kablosuz internet kullanıcısıyım. Bir süredir internette kopmalar yaşıyorum. Sağ alt köşede Wi-Fi simgesinin üzerinde bir ünlem işareti beliriyor ve "İnternet erişimi yok, Bağlı" yazıyor. Herhangi bir internet tarayıcısı ile internete bağlanmayı denediğimde ise DNS_probe_finished_no_internet" hatası ile karşılaşıyorum. Her 2-3 saatte bir, yaklaşık 3'er dakikalık kesintiler yaşıyorum; ancak bu esnada telefondan erişim sağlayabiliyorum. CMD'den "Netsh winsock reset" kodunu uyguladım ama sorun hala devam etmekte. Farklı DNS adresleri denedim fakat herhangi bir çözüme ulaşamadım. İşletim sistemim Windows 10 ve tüm güncellemeler yapılmış durumda. Yardımcı olacağınızı umarak şimdiden teşekkür ediyorum.

Kablosuz internet kullanıcısıyım. Bir süredir internette kopmalar yaşıyorum. Sağ alt köşede Wi-Fi simgesinin üzerinde bir ünlem işareti beliriyor ve "İnternet erişimi yok, Bağlı" yazıyor. Herhangi bir internet tarayıcısı ile internete bağlanmayı denediğimde ise DNS_probe_finished_no_internet" hatası ile karşılaşıyorum. Her 2-3 saatte bir, yaklaşık 3'er dakikalık kesintiler yaşıyorum; ancak bu esnada telefondan erişim sağlayabiliyorum. CMD'den "Netsh winsock reset" kodunu uyguladım ama sorun hala devam etmekte. Farklı DNS adresleri denedim fakat herhangi bir çözüme ulaşamadım. İşletim sistemim Windows 10 ve tüm güncellemeler yapılmış durumda. Yardımcı olacağınızı umarak şimdiden teşekkür ediyorum.

Merhaba;

Sorunun bir çok kaynağı olabilir. Kopma sürecini ne zamandır yaşıyorsunuz. Yenimi başladı böyle bir sorun yoksa ilk kurulumdan itibaren bu sorun devam mı ediyordu. Eğer sorun yeni olduysa yüklediğiniz 3.parti programlar sorun teşkil etmiş olabilir ve engelleyebilir. Sürücüleri tekrardan güncellemeyi deneyiniz. Ayrıca vereceğim bağlantıdaki ayarları bir yapıp kontrol etmekte fayda vardır. Sevgilerimle

Windows 10 Ağ Sorunu

Merhaba, sorunu yaklaşık 2 haftadır yaşıyorum. Herhangi yeni bir yükleme yapmadım. İlk kurulumdan bu yana devam eden bir sorun anlayacağınız. Sürücüleri tekrardan güncelledim ve paylaştığınız linkteki adımlardan birkaçını yaptım. Çözüm olmaması halinde diğer çözüm adımlarını da deneyeceğim. İlginiz ve yardımınız için müteşekkirim. Birkaç gün gözlemde bulunduktan sonra tekrardan konuyu güncelleyeceğim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı