Wi-Fi PC'de az çekiyor

BéTo

Hectopat
Kasaya ASUS Wi-Fi takıyorum. Öne de arkaya da denedim sorun nerede anlayamadım.

Bilgisayarda hız testim:

Ekran görüntüsü 2023-01-16 195540.png

Telefonda hız testim:

WhatsApp Görsel 2023-01-16 saat 19.55.21.jpg

Telefondaki çekimi görüyorsunuz Full. Bu da bilgisayarımdaki çekim:

Ekran görüntüsü 2023-01-16 201703.png

Bazen Wi-Fi adaptörü çıkarıp takınca düzeliyor ama genelde böyle. Anakartım bozuk olabilir mi acaba? Başka bilgisayar getirtip denedim o Full çekiyordu ve 5.5 ile sabit iniyordu. Ben 1.5, 2 ile anca indiriyorum.

Bu arada internet paketim 50Mbps.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasaya ASUS Wi-Fi takıyorum. Öne de arkaya da denedim sorun nerede anlayamadım.

Bilgisayarda hız testim:

Eki Görüntüle 1635196

Telefonda hız testim:

Eki Görüntüle 1635203

Telefondaki çekimi görüyorsunuz Full. Bu da bilgisayarımdaki çekim:

Eki Görüntüle 1635204

Bazen Wi-Fi adaptörü çıkarıp takınca düzeliyor ama genelde böyle. Anakartım bozuk olabilir mi acaba? Başka bilgisayar getirtip denedim o Full çekiyordu ve 5.5 ile sabit iniyordu. Ben 1.5, 2 ile anca indiriyorum.

Bu arada internet paketim 50Mbps.

Wi-Fi adaptörünüz ne? Ondan dolayı da olabilir.

Hocam acaba bulunduğunuz odada yetersiz kalıyor olabilir mi wifi adaptörünüz?
Hocam wifi adaptörüm Asus n10 ve kuzenimin de aynısı. Kuzenim kendi kasasını getirdi odama. Aynı anda denedik ve benim sorunluydu. Adaptörleri değiştik, yine benim sorunluydu. Az önce bilgisayarı açtım full çekiyordu ve 5.2 falan oldu indirme ama 2 dakika geçmeden bir çizgi düştü ve şuan en fazla 3mb ile indirebiliyorum. Kuzenim getirdiğinde 5.5 ortalamayla aynı adaptörle stabil indiriyordu. Bu gücü nereden nasıl alıyor bilmiyorum anakarttan mı? Çünkü modem,internetim ve adaptörümde sorun yok. Tek sorun bilgisayarımda kalmış oluyor. Sorunu kesin tespit etmeden de yeni anakart almak istemiyorum.

Hocam wifi adaptörüm Asus n10 ve kuzenimin de aynısı. Kuzenim kendi kasasını getirdi odama. Aynı anda denedik ve benim sorunluydu. Adaptörleri değiştik, yine benim sorunluydu. Az önce bilgisayarı açtım full çekiyordu ve 5.2 falan oldu indirme ama 2 dakika geçmeden bir çizgi düştü ve şuan en fazla 3mb ile indirebiliyorum. Kuzenim getirdiğinde 5.5 ortalamayla aynı adaptörle stabil indiriyordu. Bu gücü nereden nasıl alıyor bilmiyorum anakarttan mı? Çünkü modem,internetim ve adaptörümde sorun yok. Tek sorun bilgisayarımda kalmış oluyor. Sorunu kesin tespit etmeden de yeni anakart almak istemiyorum.
Bu sorunu nasıl çözdünüz? Aynısı şuan bende de var.

Yeni konular

Geri
Yukarı