Wi-Fi sinyal düşüklüğü

Philologically

Kilopat
Daha fazla  
Geçen hafta içerisinde ZyXEL VMG1312-B10D marka model modem aldım. Önceden de konu açmıştım bağlantı sorunu yaşıyorum diye ama onu bir şekilde giderdim ve garanti olsun diye ethernet (CAT6), DSL ve telefon kablolarını dahi değiştirdim fakat Wi-Fi sinyalinin arka odadaki çekim gücü sorununu bir türlü gideremedim. İlk defa antenli bir modem kullanıyorum ve anteni yukarı da kaldırsam arkaya da çevirsem sinyal seviyesi 4/3 gözüktüğü halde hem videoların ağır çalışıp kalitesinin de otomatik düştüğü oluyor hem de WhatsApp tarzı programlar kısa bir süre için tek tikte kalıyor. Eski modemim altı senelikti, şimdikine kıyasla kötü ve antensiz basit bir modeldi ama bu modemden daha iyi çekiyordu ve bu problemler olmuyordu. Odamdan çıkınca her şeyin düzeldiğini fark ettiğim için anteni düzgün konumlandıramadığımı düşünüyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Modem antenlerinin çekim gücüne aman aman etkisi yoktur. Esas çekim gücünü etkileyen karta takılan sinyal verici çipler. Eski modemlerde kullanılan çipler şimdiki modemlere göre çok daha kaliteliydi. Fakat insan sağlını etkilediğinden dolayı (cep telefonlarında olduğu gibi) çekim alanlarını kapasitesini düşürdüler. Benim 2005 yılında kullandığım modemim evim 2. katta olmasına rağmen apartman girişine bile sinyal verebiliyordu. Sorununa gelecek olursak sinyal aktarıcı almanı tavsiye ederim.

.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı