Wi-Fi yerine Ethernet kablosu kullanılırsa ping azalır mı?

Kahraman8

Hectopat
Önceden Wi-Fi ile oyun oynuyor ve evdekiler YouTube Instagram gibi yerlere girdiğinde ping sorunu yaşıyordum. Ethernet kablosu kullanırsam bu sorun çözülür mü?

Mesafe uzak değilse 5GHz Wi-Fi(kablo ile uğraşmamak için) lakin uzaksa kablolu, pingde azalacaktır ve kablolu bağlantılar daha stabildir.

Philips SWA1820 8mt. CAT7 10 gigabit RJ45 Ethernet ağ kablosu ST04227 bunu almayı düşünüyorum 100 Mbps internetim var yeterli midir sizce?

CAT 6 alın bence. CAT 7 veya CAT 8 kablo bir artı vermiyor. CAT 7 ve CAT 8 yok zaten piyasada. Onlar aslında CAT 6 kablo oluyor. Test edecek sistem yok kimsede.
Sistem derken DDR3 sistemler 18 Gbit verebilir. DDR4 sistem ile test edilebilir.
25 Gbit Ethernet kartları ile veya Akıllı ölçü aletleri test edilmesi lazım.
Normal internet için CAT 6 250MHz kablo da 10 Gigabit veriyor zaten.

Merhaba kardeşim Ethernet kablosu kullanman pingi düşürecektir. Ama modeme evdekilerde bağlı yani mesela sen Online oyun oynarken diğerleri de interneti kullanıyorsa ping yine yükselecektir değişen bir şey olmayacak. Sana 2 tavsiyem var bu konuda: 1. olarak Online oyun oynayacaksan eğer modemi sadece senin kullanman gerekiyor evdekilere söyle rica et mobil veri (telefon interneti) kullansınlar sen oyun oynadığın süre boyunca. 2. olarak da bu biraz maliyetli olacak ama en güzeli Wi-Fi 6 destekli bir modem almanız eğer alırsanız herkes interneti aynı anda ne bir donma kasma gecikme bekleme olmadan kullanabileceksiniz. İnternetten Wi-Fi 6'yı araştırabilirsin ne olduğu konusunda.

BAUHAUS'ta açık rulo kablo etiket adı= "Borsan CAT6 UTP Data Kablosu 40'lık Makara"
Metresi 17,50 oluyor.
İnternette 5 metre hazır kablo 50TL olanlar ile karıştırmayın.
Eğer Borsan markalı kablonun üzerinde 250 MHz, 100ohm/km 23 AWG, CAT 6 yazısı da varsa, 20 Metrede 10 Gigabit hız verebiliyor kendim denedim.
"Tek-iş" markasının da aynı özellikte olanı varsa onu da denedim alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı