Çözüldü Wi-Fi'dan Video, Film İzlerken Donma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hxgncun

Hectopat
Videoları sadece modemin yanındayken sıkıntısız izleyebiliyorum. Telefon değiştirdikten sonra böyle bir sorun çıktı. Kablolu bağlantımda ya da diğer Wireless cihazlarda sıkıntı yok. Sadece benim telefonumda YouTube, Netflix, Instagram gibi programlarda videolar donuyor. Onun dışında hızlı 100Mbps internetim var. Hiz testi yaptığımda telefonumda herhangi bir hız kaybı olmadığını gördüm. Evdeki tüm odalarda ayni hızı veriyor sorun neden kaynaklı?

NOT: iPhone 7 kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Garip yazılımsal olabilir. Başka telefonlarda sorun yoksa, sadece sende oluyorsa yazılımsaldır tahminim. Başka tarayıcılar yükleyip dene istersen. Youtube kendi uygulamasında mı donmalar?
Sadece youtube değil herhangi bir yerden herhangi bir video fark etmiyor videoları açmıyor ama sitelere hızlı giriyor, instagramda hızlı fakat instagramda video çıktığı zaman video yine donuyor.
Güncelleme: Müşteri hizmetlerini tekrar aradım altyapıda kopukluklar olduğunu söyledi ve arıza kaydı oluşturdu. En kısa sürede ekip göndereceklermiş.
Sorunu çözdüm. Bluetooth kulaklığımın bağlantısını kesince düzeldi. Araştırmalarımın sonucu modemi 5 GHz’e çıkarınca düzeliyormuş fakat modemim 5 GHz desteklemediği için yapamadım. Apple Watch ile telefonum arasındaki bağlantıyı kestim. Sonra airpodsumu tekrar bağladım düzgün çalıştı fakat saatimi bağladığım zaman yine hata veriyor. En kısa zamanda 5 GHz modeme geçiş yapacağım. Bunun nedeni bluetooth kulaklıktan değil 2.4 Ghz’in yetmemesi.
Garip yazılımsal olabilir. Başka telefonlarda sorun yoksa, sadece sende oluyorsa yazılımsaldır tahminim. Başka tarayıcılar yükleyip dene istersen. Youtube kendi uygulamasında mı donmalar?

Sadece youtube değil herhangi bir yerden herhangi bir video fark etmiyor videoları açmıyor ama sitelere hızlı giriyor, instagramda hızlı fakat instagramda video çıktığı zaman video yine donuyor.
Güncelleme: Müşteri hizmetlerini tekrar aradım altyapıda kopukluklar olduğunu söyledi ve arıza kaydı oluşturdu. En kısa sürede ekip göndereceklermiş.
Sorunu çözdüm. Bluetooth kulaklığımın bağlantısını kesince düzeldi. Araştırmalarımın sonucu modemi 5 GHz’e çıkarınca düzeliyormuş fakat modemim 5 GHz desteklemediği için yapamadım. Apple Watch ile telefonum arasındaki bağlantıyı kestim. Sonra airpodsumu tekrar bağladım düzgün çalıştı fakat saatimi bağladığım zaman yine hata veriyor. En kısa zamanda 5 GHz modeme geçiş yapacağım. Bunun nedeni bluetooth kulaklıktan değil 2.4 Ghz’in yetmemesi.

Son düzenleme:
Çözüm
Sakın 5 ghz falan almayasın. çok daha kötü. Ben aldım, kullanmıyorum. Alacaksan wifi6 al. Ben şöyle bir çözüm buldum. Eski bir modemim vardı. Onu acces point yapıp tv'ye kablolu bağladım. Wifisi maksimum 35 destekliyor. Ama 100 hızla donan iptv. 35 hızla asla donmuyor. Sanırım yeni nesil modemlerin wifi donanımları, donanımsal değil yazılımsal olarak yüksek hızlara çıkıyor. Böyle olunca da sürekli problemler yaşanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı