Wi-Fi'de download hızı upload hızından düşük

Emre SÜRER

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
1658039581807.png

Wi-Fi 5 standardını kullanıyorum. Tamamen merakımdan soruyorum, hızın düşüklüğünü hissetmiyorum zaten bir sıkıntım yok ama upload neden daha yüksek?
Test 5GHz bandında yapıldı.

Müşteri hizmetlerini aramanızı öneririm, eğer çözemezlerse router ya da mesh cihazı da alabilirsiniz.
Küçük bi şok geçirdim hızı görünce xD (100/20 benimki)

Müşteri hizmetlerini aramanızı öneririm, eğer çözemezlerse router ya da mesh cihazı da alabilirsiniz.
Küçük bi şok geçirdim hızı görünce xD (100/20 benimki)
Hayır mesh cihazına ihtiyacım yok, test modeme 30 cm kadar uzaklıktan yapıldı zaten.
Sorunu çözmeye falan da çalışmıyorum, mantığını merak ettim, sebebini açıklayabilecek biri vardır belki dedim.

Hayır mesh cihazına ihtiyacım yok, test modeme 30 cm kadar uzaklıktan yapıldı zaten.
Sorunu çözmeye falan da çalışmıyorum, mantığını merak ettim, sebebini açıklayabilecek biri vardır belki dedim.
Kendi evimde modemin dibinde bile olsam 50mbps gelebiliyordu(router aldım ve her yere tam hız geliyor), millenicom superonline kullanıyorum.
Turknet ne kadar kaliteli modem veriyor bilmiyorum ve burada bir sorun var belli verdiğiniz paraya rağmen sırf merakımdan demek bence mantıksız.

Geri
Yukarı