Wifi Adaptörü Takılınca Modemin Reset Atması

43385

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, durumunu hızlıca özetlemek istiyorum. İş için 2 farklı makine ve bu makineleri yöneten 2 bilgisayar kullanıyoruz. Makine programları gereğince birisi Windows 7 diğeri Windows 10 olarak çalışıyor.

Windows 7 kullanan makine internete Ethernet kablosu ile bağlı, Windows 10 kullanan makine ise Wireless Adaptör ile bağlanmakta. Ethernet kablosuyla internet kullandığım bilgisayarda internet kullanımında hiçbir problem yaşamıyorum. Wireless adaptör kullandığımız bilgisayarda ise paylaşılan dosyalara girdiğimde, İnternetten bir şey indirmeye çalıştığımda hatta ve hatta internette arama yapmak istediğimde bile modem direkt kendini resetliyor. Bu problemi nasıl çözebiliriz? Sanırım ortada çakışan bir şeyler var ama ben çözemedim.

MVIMG_20191021_165954.jpg

MVIMG_20191021_165945.jpg

.
Modem : TP Link - TD-W9970

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablosuz yayın yapan modem cihazınızda önem sırasıyla;

-Yayın yaptığı kanal
-Yayın bandı 2.4-5MHz
-Şifreleme tipi

Bu ayarları sırası ile değiştirerek deneyin.

-İmkanınız varsa farklı bir bilgisayarda daha aynı modemi kullanarak aynı işlemleri yapın sorun devam ederse modemin kablosuz özelliğinde bir sorun vardır. Değişime gidilebilir.

-Kablosuz yayın yapan modem ve bilgisayarınızın kablosuz aracısı arasında bir sinyal uyuşmazlığından doğan bir sorun olabilir.

-Handshake sırasında gelen paket yoğunluğunu modem kaldıramıyor olabilir. Yayın bandında verdiği sinyali bastıracak bir sinyal sonucu servisi durduğu için yeniden başlatmaya çalışıyor olabilir.

-Sorun aslında kablosuz bağlantıdan bağımsız şu anda dikkatinizden kaçan bir şeyden de kaynaklanıyor olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı