WiFi Sinyalinden Korunma

karambyte

Kilopat
Merhabalar, ben bilgisayarda CAT6 kabloyla interneti kullanmaktayım. Modemim Wi-Fi modem evde mobil olarak da kullananlar var ancak gece PC başında çok kalıyorum ve o saatlerde Wi-Fi açık kalsın istemiyorum. Sinyalleri 2.4 GHz olduğu için sık kullanımda vücuda zararı oluyor. Ben bunu en aza indirgemek istiyorum. Modemi odanın kapısının yarım metre ilerisine yanına kadar uzatabildim ve arada kolon ve kapı bulunmakta. Sorum şudur; Modemim ZyXEL VMG3312-B10B modem ben arayüzden Wi-Fi devre dışı bırakıyorum fakat yine de Wi-Fi ışığı sönmediği için sinyal dalgaları yollamaya devam eder mi? Bu sinyali en aza indirgemek için ne yapılabilir? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, aslında kablosuzu diğer cihazlar için hiç kullanmadığınzda veya sadece masaüstünde çalışırken yarım metre veya 1 uzaklıktayken bile WLAN'ı kapatmak bence en uygunudur. Ayni yöntemi ben de kullanıyorum, benim sağlığımı da biraz etkiliyor gibi. ZyXEL VMG3312-B10B modem arayüzünden " kablosuz > etkin değil>uygula " adımlarından sonra WLAN'ın ışığının hemen sönmesi gerekirdi. Bu ışık sönmediğinde Wİ-Fİ dalgaları yayınlanmaya devam edlir, Olmazsa sivri bir iğne ile kullanma kılavuzunda RESET yapılması kısmında belirtilen süre kadar modem "resetleme" işlemini yapın, WLAN tekrar aktif olup çalışarak WLAN yine yanar duruma gelecektir. O şartta modem arayüzünden yine ayni komutlarla WLAN'ı modem arayüzünden verilen iç komutla söndürmeye çalışın. Modem arayüzünü açtığınızda kablosuz kısımda "kablosuz ağ kullanımı" aşağıdaki şekliyle görünmeli ve WLAN ışığı yanmamalıdır. Kolay gelsin.

2019-07-12_14-41-03.png

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı