Win 8.1 64 bit hdd %100 Kullanması

bülent44

Hectopat
Daha fazla  
Asus X550jk-XO012D Leptop aldım. Win 8.1 64 bit kurdum. Bütün güncellemeleri sorunsuz yükledim. Görev yöneticisini açtıgımda disk kullanımının %100 oldugun görmedüm. Sebebi nedir. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
%100 disk kullanımının birden fazla nedeni vardır. %100 disk kullanımı devamlı mı oluyor ? Uyumsuz yazılım ya da driver kurdunuz mu ? Tüm driverlar güncel mi ? İşletim sistemini ne ile etkinleştirdiniz ? BIOS güncel mi ? Virüs taraması yaptınız mı ? Windows'u ne ile kurdunuz ? Nerden indirdiniz ? HDTune 5.50 programı ile error scan taraması yapıp, health kısmının SS'unu paylaşın.

Samet67671 kardeş o hesap ceza yedi. Herhangi bir uyumsuz driver kurmadım. İşetim sistemini aktivasyon programı ile aktifleştirdim. Bios güncelledim. Virüs taraması yaptım.Win 8.1 işletim sistemini burdan indirdim. Recep Baltaşın paylaşmış oldugu win 8.1 uprage 3 yazan

Aktivasyon aracının adı ne ? Komut istemini yönetici olarak açın, Sfc/Scannow komutunu girin sonucu paylaşın. Görev yöneticisinin SS'unu paylaşın, %100 disk kullanımına sebep olan bölüm hangisi ? Yukarıdaki yazdığım mesajımdakileri uygulayın.

Bende yaklaşık 5 ay önce aynı sorunla karşılaşmıştım. Harddisk taramasında çok sayıda Bad Sector tespit etmişti. Hiçbir şekilde düzeltmedim ve üzerine 2 format atmıştım. Garanti süresi devam ettiği için servise vermiştim ve yenisi ile değiştirdiler. Tabi ki senin sorunun ile aynı mıdır bilemem ama arkadaşların önerileri ile sorununu çözemezsen hemen servise yollamanı öneririm.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı