Win 8.1'e geçtim Ses Sorunu var

• Konuyu başlatan kingfatih09
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 10B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
K

kingfatih09

Ziyaretçi
Selamlar arkadaşlar. Bende win 8 vardı. Win 8.1'e yükselttim ve artık video ve müziklerde ses alamıyorum. Sesler açık hoparlör, açık sorun nereden olabilir ?

Onun dışında uyarı ve Windows seslerini alıyor musun ? Yoksa sadece müzik ve videolar da mı ?

Aygıt yöneticisinde ses kısmında driver düzgün yüklenmiş olarak gözüküyor mu ?

Her bilgisayarlar'da mutlaka bir ses kartı vardır ses kartı driverinizi kurdunuz mu?
Aygıt yöneticisi üzerinden ses aygıtını bulup etkinleştir diye bir şey çıkarsa oraya tıklayınız.
Eğer sorun devam ederse o zaman windows 8.1 sistemini güncelleme olarak değil işletim sisteminizi iso dvd veya flash olarak kurun. Bunun için technopat forumumuz'da recep baltaş'ın paylaşmış olduğu windows 8.1 indirme bağlantıları konusuna göz atabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her bilgisayarlar'da mutlaka bir ses kartı vardır ses kartı driverinizi kurdunuz mu?
Aygıt yöneticisi üzerinden ses aygıtını bulup etkinleştir diye bir şey çıkarsa oraya tıklayınız.
Eğer sorun devam ederse o zaman windows 8.1 sistemini güncelleme olarak değil işletim sisteminizi iso dvd veya flash olarak kurun. Bunun için technopat forumumuz'da recep baltaş'ın paylaşmış olduğu windows 8.1 indirme bağlantıları konusuna göz atabilirsiniz.

Bios günceller isem geçebilir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir sorunda format atılmaz hemen. Ses kartı driverınızı güncelleyin.

Başlat menüsüne sağ tıkla aygıt yöneticisini açın.
Ses,video ve oyun denetleyicilerinden ses kartınızı seçip sağ tıklayın.
Özellikler/ayrıntılar özellik bölümünden donanım kimliklerine basın değere sağ tıklayıp kopyalayın.
Buraya yazın.

Tamam kardeşim kusura bakma. Bundan sonra daha hassas davranacağım. (Ses driverini nasıl güncelleyebilirim ? )

Başta sorduğunuz soru ile bunun farkı ne? Ses kartınızı sorduk cevap yok. Öyle mi? Hesabınızı sildik. Forumun bilgi seviyesine ulaşınca yeni hesap açarsınız... Konu kapanmıştır. Benzer sorunu yaşayanlar bu sürücüyü kurabilir:

Realtek High Definition Audio Driver R2.70

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı