Çözüldü Win7 32 Bit BAD POOL HEADER Mavi Ekran Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Remr32

Hectopat
Daha fazla  
Windows 7 32 bit bilgisayarım var ve format atalı iki defa BAD POOL HEADER adlı mavi ekran hatasını aldım.
Zaten daha önce de bu BAD POOL HEADER adlı mavi ekran hatası yüzünden bir çok kez format attım, tekrar format atmakla uğraşmak istemiyorum. Daha önce de başıma geldi ve bu mavi ekran hatasını çözemeden bilgisayarım çöktü, sonra tekrar format attım ve yine bu mavi ekranı alıyorum. Ramleri de test ettim ramlerden kaynaklanan bir sorun yok, problemin kaynağını hala bilmiyorum, lütfen yardım edin. Çözün şu sorunu, artık tekrar tekrar format atmaktan canım çıktı :D

İşte minidump dosyam:
http://www.mediafire.com/download/2lm1192nlz2fgxx/Minidump_Dosyası.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba.
Bitdefender antivirüs yazılımı kullanıyorsanız eski sürüm ise güncelleyin, ağ bağdaştırıcısı sürücülerini güncelleyin.
Aşağıda belirttiğim hususlara dikkat edin.
Gerekirse Bitdefender'i kaldırıp kontrol edin.

Daha spesifik olarak, bu bdselfpr.sys hatalarına şunlar neden olabilir:

• Yanlış yapılandırılmış, eski veya bozulmuş Bitdefender Firewall aygıt sürücüleri. (son derece yaygın)
  • Son bdselfpr.sys ile ilişkili yazılım değişikliğinden (yükleme ya da kaldırma) kaynaklanan, Windows kayıt defterinde bozulma.
  • Virüs ya da kötü amaçlı yazılım bdselfpr.sys dosyasını ya da ilişkili Bitdefender Firewall program dosyalarını bozmuş.
  • Yeni Bitdefender S.R.L. donanımının ya da bdselfpr.sys ile ilişkili donanımın takılmasından sonra donanım çakışması.
  • Bitdefender Firewall ile ilişkili yazılım ya da sürücü yükledikten sonra hasar görmüş veya kaldırılmış sistem dosyaları.
  • bdselfpr.sys mavi ekranı zarar görmüş bir sabit diskten kaynaklandı.
  • Bellek (RAM) bozulması nedeniyle bdselfpr.sys durdurma hatası.
Merhaba.
Bitdefender antivirüs yazılımı kullanıyorsanız eski sürüm ise güncelleyin, ağ bağdaştırıcısı sürücülerini güncelleyin.
Aşağıda belirttiğim hususlara dikkat edin.
Gerekirse Bitdefender'i kaldırıp kontrol edin.

Daha spesifik olarak, bu bdselfpr.sys hatalarına şunlar neden olabilir:

• Yanlış yapılandırılmış, eski veya bozulmuş Bitdefender Firewall aygıt sürücüleri. (son derece yaygın)
  • Son bdselfpr.sys ile ilişkili yazılım değişikliğinden (yükleme ya da kaldırma) kaynaklanan, Windows kayıt defterinde bozulma.
  • Virüs ya da kötü amaçlı yazılım bdselfpr.sys dosyasını ya da ilişkili Bitdefender Firewall program dosyalarını bozmuş.
  • Yeni Bitdefender S.R.L. donanımının ya da bdselfpr.sys ile ilişkili donanımın takılmasından sonra donanım çakışması.
  • Bitdefender Firewall ile ilişkili yazılım ya da sürücü yükledikten sonra hasar görmüş veya kaldırılmış sistem dosyaları.
  • bdselfpr.sys mavi ekranı zarar görmüş bir sabit diskten kaynaklandı.
  • Bellek (RAM) bozulması nedeniyle bdselfpr.sys durdurma hatası.

Çözüm
Yardımcı olduğunuz için teşekkürler, Bitdefender antivirüs programını bilgisayarımdan tamamen kaldırmış bulunmaktayım. Ayrıca dediğiniz gibi kayıt defteri hatası olabilir mi diye ccleaner ile tarattım ve dediğiniz registry bozulmaları buldu. Onları da düzelttim bütün bunlar sorunun çözümü için yeterli mi, yeterli değilse daha ne yapmam lazım? Sorunu kökten çözmek istiyorum :D

Kaldırdıktan sonra hata verdi mi? Vermedi ise sorun zaten kökten çözülmüştür. Başka bir antivirüs kullanın veya kullanmadan 1-2 gün bu şekilde dikkatli kullanarak çözüldüğünden emin olun. Sorunu ne sıklıkla yaşıyordunuz bilemiyorum.

Ayrıca mesaj trafiği olmaması açısından teşekkür için yazışmalarda sağ alttaki beğen düğmesini tıklıyoruz.

İlginiz için çok teşekkür ederim Bitdefender'i yeni kaldırdım 1 veya 2 gün mavi ekran verip vermeme durumunu gözlemleyeceğim, mavi ekran verirse tekrar burada bildiririm zaten tekrardan teşekkür ederim umarım sorun çözülmüştür :D

Ceza yemez isen bildirirsin ;)
Forum kurallarını dikkatli oku, düzgün Türkçe ve noktalama işaretlerine dikkat ediyorlar, malum bende zaman zaman ceza yiyorum, ama problemin çözülmez ise soru sorabilir durumda olabil diye bilgi veriyorum. Genelde 1 gün engelleniyoruz ;)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı