Windows 10, 0xc00000e hatası

MissionTroll

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
İşsiz (öğrenci)
Bilgisayarıma başka bir SSD takıp ona ayrı bir Windows attım. Ama asıl Windows kurulumuma hiçbir şekilde dokunmadım. Yeni Windows kurduğum SSD'yi çıkardım sonra bilgisayarımı açınca bu hata ile karşılaştım. Her türlü CMD kodunu denedim internette ki, Windows kurulumu 0 tane gözüküyordu. En son başka işletim sistemiyle aç deyip işletim sistemi olarak Win 10 seçtim ve açıldı sorunsuz şekilde. Güncellemeyi yapayım belki düzelir dedim düzelmedi her açılışta F1 tuşuna basıp oradan Win 10 seçmem gerekiyor. Nasıl düzeltirim fikri olan var mı? Şu an bahsettiğim bilgisayardan yazıyorum sorun yok ama kapatıp açınca yine aynı hatayı verecek ve yine aynı işlemi uygulayıp açmak zorunda kalacağım.
Bu menüden seçili olan yere tıklayınca açılıyor ilginç bir şekilde.

Dosya Ekleri

• IMG_20200802_134535.jpg
    IMG_20200802_134535.jpg
    75,6 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleyen: Moderatör:
Acaba BIOS eski SSD'yi (kurulum için takıp çıkardığınız) algılamaya çalışıyor olabilir mi? Aklıma çok değişik fikirler geldi ama ne kadar doğru bilemedim.

Acaba BIOS eski SSD'yi (kurulum için takıp çıkardığınız) algılamaya çalışıyor olabilir mi? Aklıma çok değişik fikirler geldi ama ne kadar doğru bilemedim.

Bende anlamadım ki, her türlü CMD üzerinden önerilen kodları yazdım hiçbiri düzgün çalışmadı. Boot sekmesinde düzgün gözüküyor Windows kurulumu aynı şekilde C disktede sorun yok gözüküyor. Ben şahsen hiç umudum kalmamıştı formata hazırlanıyordum son anda o ayarı denedimde açıldı.

Dediğiniz gibi sanırım o Windows kurulumunu açmaya çalışıyor 2 tane Windows var gözüküyor.
Şimdilik varsayılanı çalışan Windows yaptım, hata çözüldü ama her açılışta yine de seçim soruyor, diğer çalışmayan Windows kaydını nasıl kaldıracağım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı