Windows 10 %100 SSD ve RAM Kullanımı Sorunu

fiendhunter

Kilopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
MMORPG farmcısı
Arkadaşlar yaklaşık 2 haftadır bu sorunu yaşıyorum. Sorunun neden kaynaklandığını tam olarak bulamadım. RAM kullanımın neredeyse her işlemde yavaş yavaş artıyor ve %100'e ulaşınca, Windows yüklü olan SSD %100 etkinlik süresine geçiyor. Neredeyse 400MB oranında okuma yapmaya, 50MB yazmaya doğru giden bir süreç başlıyor. Bu limitlere ulaştığında artık fare kıpırdatmak bile imkansız hale geliyor ve en sonunda mavi ekran veriyor.
Bilgisayar yeniden başladığında normal bir şekilde kullanmaya devam ediyorum.

Bilgisayarım;
  • Windows 10 64bit Pro 17134
  • 6700K
  • MSI Z170A M7
  • 8GB 3000 MHz
  • GTX 970
  • 850EVO 250GB
Sorun oluştuğunda görev yöneticisinden okuma ve yazma işleminin tamamının ntoskrnl.exe pagefile.sys (disk belleği dosyası) tarafından oluştuğunu gördüm. Ancak sorunun tam bir çözümünü henüz bulmuş değilim. İnternette araştırmalarımda karşıma çıkan bütün çözümleri denedim. Ancak bir sonuç alamadım. RAM ve SSD sağlık testlerini de yaptım. Hata yok!
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Bu sırada kendim bir çözüm bulursam, konunun devamına çözümü eklerim.

Screen Shot 18-05-19 at 09.17 AM.PNG
Screen Shot 18-05-19 at 09.19 AM.PNG

yaklaşık 1 ay uğraşıp sonunda çözümü bulmuştum. Ancak o sırada taşınıyorduk konuya cevap yazmayı unutmuşum. Dün windows güncellemesi yaptım. Yine aynı sorun oldu. Çözümün resmini atıyorum.

Dosya Ekleri

• Screen Shot 10-04-18 at 07.35 PM.jpg
    Screen Shot 10-04-18 at 07.35 PM.jpg
    213,8 KB · Görüntüleme: 61
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı