Windows 10 1809 Mikrofon Ses Sorunu

Oguzz162000

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bilgisayarıma temiz windows 10 kurulumu yaptım. Sonrasında mikrofon gayet güzel çalışıyordu ama windows 10 1809 güncellemesinden sonra bilgisayar mikrofonu görüyor ama ses almıyor. Bilgisayarım diz üstü bu arada. Bunun çözümü nedir?

Hocam bilgisayarınızda DTX mi var? Bir arkadaşım da bu konuda sıkıntı yaşamıştı, onda DTX vardı. 1903 sürümüne geçirdik düzelmişti onunki ama sizde durum nedir bilemiyorum şu an.
Saygılarımla...

Şöyle diyeyim sesi algılamıyor. Özelliklerden bu cihazı dinle dediğimde sorunsuz dinleyebiliyorum ama öbür türlü algılamıyor sesi. Bilgisayara darbe vs hiçbir zarar da olmadı.
Hocam bilgisayarınızda DTX mi var? Bir arkadaşım da bu konuda sıkıntı yaşamıştı, onda DTX vardı. 1903 sürümüne geçirdik düzelmişti onunki ama sizde durum nedir bilemiyorum şu an.
Saygılarımla...
Dtx nedir hocam . Yok sanırım öyle bir şey.
Bende de aynı sorun vardı. Laptopun mikrofonunu algılamıyordu. Realtek ses sürücüsünü kaldırdım yeniden kurdum. Sorunsuz kullanıyorum.
Onu denedim hocam. Kaldırdım tekrar kurdum , en güncelini kurdum , eski sürüme döndüm ama düzelmedi. Cihazı dinle dediğimde sesi algılıyor duyuyorum ama normalde çalışmıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı