Windows 10 1903'e Nasıl Geçilir?

mevlut0515

Centipat
Merhaba iyi günler. HP laptop bildiğiniz üzere 2 adet ekran kartı bulunmakta:
1-)Intel HD Grafik
2-)AMD

Ben AMD grafik ayarlarından oynadığım oyunu yüksek performansa alıyorum değiştirebilir grafikleri açıyorum fakat Intel HD grafik aktif olduğu için oyunlarda kasma yapıyor.
Bunu bir sitede HP'e bildirdim bana geri dönüş yaptılar ve sorunu izah ettim.
Sürüm 1903 güncelle menin sorunun belki çözebileceğini söylediler ama ben böyle işlerden anlamadığım için yapmadım. Windows Update hata veriyor ve flaşhdan yapmaya gözüm yemedi. Bu nedenle sizlere soruyorum, bana nasıl yardımcı olabilirsiniz? Ayrıca şu an HP yetkilisi ile görüştüm sınırlamanın faydalı olacağını söylediler. Ben de şu an onun gözetimi altında sıfırlıyorum.

Technopat'ta Windows 10 konu başlığı altında rehber videosu var. USB ile kurulum oldukça basit, izlerseniz anlarsınız.

Tavsiyem USB ile sıfır 1903 sürümü için kurulum yapmanız.

Sorununuz USB olmadan yükseltme yapmaksa;
buradan Hemen Güncelleştirin yazısına tıklayıp gerekli aracı indirip güncelleştirme yapabilirsiniz.
Windows 10'u Ä°ndirin
->En iyi yolu USB ile temiz kurulum yapmaktır, tek yapmanız gereken üste bıraktığım linke girip Aracı Şimdi indire tıklayıp bir kurulum USB si oluşturmanız.
->İSO dosyası olarak indirip de Rufus yazılımı ile USB oluşturabilirsiniz, Sisteminizin UEFI destekleyip desteklemediğini öğrendikten sonra Disk Bölüm Düzenini UEFI kurulum yapacaksanız GPT, UEFI desktelenmiyorsa MBR yapacaksınız. Rehberleri bırakayim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sorununuz var olan AMD yerine Intel HD grafiğin devreye girmesi ise, ayrı bir konu açarsanız yardımcı olabiliriz.

Benim anlamadığım bir şey var. Her güncelleme sıfırdan kurulum mu yapmamız gerekiyor bu nasıl işletim sistemi? Ben normal yükselttim herhangi bir problemle karşılaşmadım.
Harbiden öyle. Her güncelleme geldiğinde sıfır kurulum yaparsak işimiz var. O zaman neden bu Windows Update kısmına geliyor? Ben 1809 sürümüne güncelleme ile geçtim hiçbir sıkıntı yaşamadım. İlerleyen zamanlarda 1903 sürümüne yine güncelleme ile geçeceğim. Bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum.

@Ahmetcan Ay Ben gelen güncellemelerin sıfırdan kurulum kalitesinde geldiğini düşünüyorum. Her güncellemede sıfırdan kurulum gerekliyse Windows Update'in cidden hiçbir amacı yok demektir. Ben de Windows Update vasıtasıyla yükseltme yaptım ancak ilk aşamada Gece Işığı çalışmıyordu. Birkaç gün sonra gelen güncellemelerde bu sorun düzeltildi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı