Windows 10 1909 sürümü kurulur mu?

Tuncay Kantarcı

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
FBI ajanı
Windows 8.1 kullanıyorum. Artık güncellemenin zamanı geldiğini düşünyorum. Sistemimde SSD mevcut değil. Ben bu sisteme Windows 10 1909 sürümünü kurarsam herhangi yavaşlama ve takılmalar olur mu?

Intel Core i7 2670qm işlemci.
NVIDIA GT525M 1GB ekran kartı.
4 GB DDR3 1333MHz RAM.
512 GB HDD.

Kurmanı önermem. 3. nesil i5 (modeli aklımda değil), 8GB RAM ve HDD bulunan sistemde yüklü oldukça yavaş çalışıyor. Bazen kullanmam gerekiyor kanser oluyorum.

Hayır olmaz fakat her zaman en son sürümü kurmakta yarar var. 1909 sürümüne göre daha fazla stabil ve optimizasyona sahip.

Daha düşüğüyle bile fena performans sergilemiyor aslında. Ama HDD ile olacak iş değil. SSD'ye geçiş yapmadan Windows 10'a geçiş yapmayın.

SSD yoksa o sürümü kurmayın. Benzer özelliklere sahip bir laptopum vardı ve o sürümde işkence çekiyordu.

Aynı işlemci, biraz daha üstün GPU ve RAM (GT540M ve 6GB RAM) olan eski dizüstü bilgisayarımı mahvetmişti. O zamanki denediğim sürüm daha eskiydi.

Öyle bir bilgisayarda, bilhassa SSD olmadan eski HDD üzerine Windows 10'u asla kurmamanızı tavsiye ederim. Ben 24 saat tahammül edebilmiştim.

Benimkinde i5 2. nesil, 8 GB RAM, 500 GB HDD ve GT540M vardı. Bilgisayar açılırken siyah ekrana düşerdi. Açmak için bilgisayarı uyku moduna sokup çıkartırdım. Fotoğraflar bile 1 dakikada açılırdı.

Geri
Yukarı