Windows 10 21H1 | NTLite Bloatware-Free konfigürasyon

Elinize sağlık hocam :) 4 GB RAM ve 2 çekirdek işlemci ile kaynak kullanımı hoşuma gitti.

Hocam, şimdi farkettim. "2 çekirdek işlemci" yazmışsınız ama işlemci olarak 6 çekirdekli R5 3600 yazıyor, burasını anlayamadım. Neden böyle?

Bende HDD, 4 GB RAM ve 2/4 olan i3 2350M var. Windows 7 kullanıyorum. Buna geçsem ne gibi değişiklikler olur? Sıkıntı olabilir mi? 😀

Elinize sağlık hocam :) 4 GB RAM ve 2 çekirdek işlemci ile kaynak kullanımı hoşuma gitti.

Hocam, şimdi farkettim. "2 çekirdek işlemci" yazmışsınız ama işlemci olarak 6 çekirdekli R5 3600 yazıyor, burasını anlayamadım. Neden böyle?

Bende HDD, 4 GB RAM ve 2/4 olan i3 2350M var. Windows 7 kullanıyorum. Buna geçsem ne gibi değişiklikler olur? Sıkıntı olabilir mi? 😀
Sıkıntı olursa bir daha basarsın formatı olur biter. :)

Sanal makinede kullandım denemek için, iki çekirdek olarak ayarlamıştım. (y)

Ki altında sanal işlemci kısmında 2 yazıyor.

Sıkıntı olursa bir daha basarsın formatı olur biter. :)
Şu an kullandığım Windows orijinal, onun hakkında bazı sorularım var. Kolaymış ama daha önce format atmamıştım hiç. Bu yüzden de deneyip alışasım var. Sıralar yoğun olduğum için yapacaksam 2-3 hafta sonra falan böyle bir işe kalkışırım diye düşünüyorum. O zaman gelince konu açsam daha sağlıklı olur sanırım. :)
Sanal makinede kullandım denemek için, iki çekirdek olarak ayarlamıştım. (y)
Tamamdır hocam, teşekkürler :)
Ki altında sanal işlemci kısmında 2 yazıyor.
Ona dikkat etmemişim ben 😀

Geri
Yukarı