Windows 10 64-bit kurulum dikkat edilmesi gerekenler

redcenter

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar yeni sipariş ettiğim laptopum için bunu indirdim:
  • Windows 10
  • 1607 sürüm
  • 64-bit
  • AllInOne (AIO)
  • 4.5 GB ISO
Bu kurulumu flash bellekten boot ederek yapmak istiyorum. Önemli detaylar var mıdır? Bilgisi olanlar yazarsa sevinirim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önemli detay yok normal temiz kurulum şeklinde kurulum yapabilirsin. Ayrıca 1607 sürümü yerine en güncel sürüm olan 1803 sürümünü kurmanızı tavsiye ederim.
Az önce leptopum geldi indirdiğim dosyayı Rufus ile GPT ile boot ettim kurulumda hata verdi. Daha sonra MBR ile boot ettim, en baştan kabul etmedi. Şu anda W7'yi GPT ile flasha yazdırıyorum inşallah olur. Hocam GPT'te sizce kurulum sırasında neden hata verdi. Acil yardımlarınızı bekliyorum.

Kurulum dosyalarında eksik veya yazdırdığınız ISO dosyası eksik, bozuk olabilir. Benim tavsiyem Windows 10 1803 ISO indirmenizdir.
Birkaç deneme daha yapıyorum olmazsa, bu gece Win10 64bit 1803 Pro sürümünü indermeyi başlatacağım :(
Kurulum dosyalarında eksik veya yazdırdığınız ISO dosyası eksik, bozuk olabilir. Benim tavsiyem Windows 10 1803 ISO indirmenizdir.
Hocam aynen dediğiniz gibi 1803 Sürüm 64bit ISO'yu Microsoft'un sitesinden indirdim. Şu anda sıkıntısız çalışıyor, 1803 sürüm için sıkıntılı demiş çoğu kişi, inşallah öyle olmaz. İlginiz için teşekkürler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı