Windows 10 %99 disk kullanımı ve bilgisayarınızda bellek azaldı hatası

mertpir

Decapat
Selamlar.

Windows 7'den Windows 10 Pro 32 Bit'e yükselttim ve %99 disk sorunu. Windows Defender'in her şeyi virüs olarak algılaması gibi sorunlarla karşılaştım. Bu 2. Windows 10'a geçişim neden Windows 7'ye döndüğümü anlıyorum Windows 10'un SSD aldırma çabaları falan gereksiz RAM kullanımına ne demeli? Boştayken RAM kullanımı %70 Chrome açınca %95 oluyor sonra da, "bilgisayarınızda bellek azaldı" hatasını alıyorum. RAM 2 GB, YouTube'da 15 tane %99 disk kullanımı hatası ile ilgili videolar izledim ama hala düzelmedi. Tam 10 dakika boyunca mouse oynatmakta bile zorluk çektim. Ciddi anlamda disk kullanımı sorununu ve RAM kullanımı nasıl düşürebilirim anlamıyorum yardımlarınızı bekliyorum.

1568536981093.png
1568537111498.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Gelişen teknolojiye ayak uydurup, bellek miktarınızı yükseltip, SSD'ye veya hiç değilse 7200RPM'lik bir sabit diske geçerek sorununuzu çözebilirsiniz.

Yeni çıkan android telefonlar 8GB bellek ile piyasaya sürülüyor, bilginize. :)

Sisteminiz Windows 10 için yetersiz gibi duruyor. 2Gb RAM yetmeyebilir. Disk kullanımı konusunda yorum yapamam.

SSD+RAM alırsanız sorununuz kalmaz.
RAM upgradesi için bir uyarıda bulunacağım. Sisteme ek RAM takmak istiyorsanız 64Bit işletim sistemi kullanmanızı gerekmektedir.
Alacağınız RAM 2GB RAM'in üzerine eklenecekse aynı marka/model olarak seçmeniz yararınıza olacaktır.

300 gb samsung 7200rpm harddisk takılı zaten. Windows update'i kapatmamışım ondan oluyor birde, windows defender taramalarından
1568555116025.png

Gelişen teknolojiye ayak uydurup, bellek miktarınızı yükseltip, SSD'ye veya hiç değilse 7200RPM'lik bir sabit diske geçerek sorununuzu çözebilirsiniz.

Yeni çıkan android telefonlar 8GB bellek ile piyasaya sürülüyor, bilginize. :)
Sanırım sen o 8GB bellek takılan gereksiz telefonları alıyorsun herhalde??:D
Sorun 2 GB RAM ile Windows 10 kullanmaya çalışıyor olmanız.
Bilgisayara para verecek durumum yok arkadaşlar bu bilgisayarı 5 senedir kullanırım. 1.5 sene önce HDD'yi değiştirmiştim o kadar. Sistemim ddr2 ve 1 tane 2 gb 667 mhz ram takılı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı