Windows 10 açıldıktan 3-5 dakika sonra ekranın kitlenmesi

Patates23

Hectopat
Evet, muhteşem. Bilgisayarı formatlarım Windows'un güncellemesi ile güncellemeye başladım bir kaç parçayı güncelledikten sonra bir mavi ekran verdi. Neyse sonra bilgisayar acildi mouse ve klavye driverini guncellemesi soruna sebep oldu sanirim (aygit yoneticisinde o driver sari unlemli). Suan guncelleme kismina geldigimde daha gubcellenecek driver ve windows updateleri var ama bir sure gectikten sonra bilgisayar ekrani donuyor. Mousem hareket ediyor ama hicbir yere tiklayamiyorum klavye kisayollari calismiyor res atmak zorunda kaliyorum. Ayni olay biraz once yandexte dolasirken de oldu. Ne yapmaliyim ?

Sadece güncelleme ekranında değil herhangi bir kısımda bilgisayar açıldıktan yaklaşık 3-5 dakika sonra tıkanma gerçekleşiyor. Fakat bir program açmazsam yarım saat sonra tıklasam da bilgisayar işleme başlıyor yine 3-5 dakika sonra tıkanıyor ve şuan bir çözülme göremedim sürekli res atmak durumunda kalıyorum.

Hala ekran kartı driverimi güncelleyemedim şuan onboard gözüküyor.

Dropbox - Get Started with Dropbox.pdf

Format sonrası için önerim interneti keserek önceden hazırlanmış sürücülerin veya hazır sürücü paketlerinin kurulmasıdır. Windows Update bazen sinir bozucu oluyor ama o aşamayı zaten geçmişiniz. Ekran kartınızı NVIDIA veya AMD resmi sürücü sitesinden indireceksin. Donmaların sebebi her şey olabilir. Chipset sürücünüzü güncelleyin. Antivirüs kurduysanız şimdilik kaldırın. Verdiğin link hatalı.

Format sonrası için önerim interneti keserek önceden hazırlanmış sürücülerin veya hazır sürücü paketlerinin kurulmasıdır. Windows Update bazen sinir bozucu oluyor ama o aşamayı zaten geçmişiniz. Ekran kartınızı NVIDIA veya AMD resmi sürücü sitesinden indireceksin. Donmaların sebebi her şey olabilir. Chipset sürücünüzü güncelleyin. Antivirüs kurduysanız şimdilik kaldırın. Verdiğin link hatalı.

Bilgisayara tekrar format attım (Ben aynı kişiyim). İnterneti kapatmıştım bu sefer fakat formatı tamamladıktan sonra interneti açtığım gibi yine bu hatayı verdi (hid non user input data filter driverini güncelliyor bu güncelleme sonrası da sıkıntı çıkıyor). Şuan Aygıt yöneticisinde hid non user input data filter hariç hiçbir driver sorunlu gözükmüyor hangi driverlerim güncel değil nasıl öğrenebilirim ?
Şimdi AMD'nin sitesinden ekran kartı içni driverimi güncellemeyi deneyeceğim

Demek istediğimi dikkatli okursanız format atmadan önce sürücüleri indirin ve internet yokken sürücüyü manuel olarak Windows Update'e ihtiyacınız olmadan kurmanızı istedim. Çok fazla donanımla uyumlu olduğu için sorun çıkarması normaldir. Dediğim gibi kurarsanız Windows Update sürücüler güncel olduğu için güncellemeyecektir.

Format attım win10 64 bit. Fakat Windows kendi güncelleme yaparken hid non ... şeklinde klavye, mouse ile ilgili bir driveri güncelliyordu ve bu driveri güncelleme sonrası sorun çıkartıyordu. Ben bilgisayarı açtığımda ise bu sorundan dolayı bilgisayar 5 dakika içinde donuyordu (ekran donuyor Mouse hareket etmesine rağmen hiçbir şeye tıklayamıyordum). Ben de tekrar format attım ve bu driveri sildim. Şuan bir sıkıntı yok fakat iki kez daha mavi ekran aldım ama mavi ekran hatalarını maalesef göremedim yemekteydim birazdan minidump dosyalarını paylaşacağım, bakarsanız çok memnun olurum

Dosya.tc - Ücretsiz, Hızlı ve Kolay Dosya Paylaşımı

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı