Windows 10 açılışta 2 hesap çıkıyor

S1nanozk

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese selamlar, birkaç gün önce sisteme format attım. Farkında olmadan sanırım ya da ayarlarla uğraşırken bir anda sistem açılışında kullanıcı adım-profil fotoğrafım yok- çıkıyor fakat bir süre sonra isim ve parola yanlış diyor. Tamam dedikten sonra sol altta Microsoft hesabımla birlikte sorunlu olan hesap çıkıyor.

Microsoft hesabına tıklayıp pin girdikten sonra açılıyor sistem. Fakat asıl meselem ben direkt Microsoft hesabımı kullanıp açılışta masaüstüne düşsün istiyorum. Bütün ayarları kurcaladım fakat herhangi bir şekilde bu sorun çıkaran hesap gözükmüyor, sonuç olarak da silemiyorum.
Ayarlar>kullanıcılar ve hesap kısmı ya da 'netplwiz' komutlarını girip baktığımda sadece Microsoft hesabım gözüküyor silebilme seçeneği bulamadım. İşin özü bu profil fotoğrafsız yerel hesabı silebileceğim bir yöntem var mı? Sorun yaşadığım fotoğrafları da buraya koyuyorum, şu ana kadar çözüme ulaşamadım.
Ayrıca ek olarak Microsoft desteğe de yazdım gelen cevap aynen şu şekilde:
Kendi kullanıcı adınız yerel hesaptır parolayı kaldırmak isterseniz veya yerel hesaptan Microsoft hesaba nasıl geçilir veya Microsoft hesabından yerel hesaba nasıl geçilir?
https://www.youtube.com/watch?v=OznbLMN0-iY
Kolay gelsin.
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

35e5abe4465e94c5bd426c99f3bb2b64.jpeg

b3838675d8735f964485e86b767ea6e7.jpeg

Microsoft hesabı ve yerel hesap vardır kapatın birini. Microsoft hesabı veya yerel hesabı kapatın.

Anladım fakat dediğinizin aksine masaüstünde kullanıcı ayarlarına baktığımda da tek administrator olarak Microsoft hesabım gözüküyor. Yani onu kapatmam için yerel hesap açmam lazım; aksine ben açılırken zaten bu hesabı kullanmak istiyorum. Garip bir durum başımda, ben de anlayamadım açıkçası.

Adsız.png

Ee, anlıyorum ben de yaşıyorum o durumu çevrimdışı kurulum yapılmasının başlıca nedenlerinden biri, çevrimdışı kurulum yaptığımız için yerel bir hesap açıyor. Microsoft hesabını sileceksiniz galiba başka seçenek sunmuyor Windows. Çok rahatsız edici. PIN olayı da çok can sıkıcı.

Yeni konular

Geri
Yukarı