Windows 10 açılışta "boot device not found" hatası

esekbogan

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayar 2 gün önce onarım hatası vermişti ben de bugün YouTube'dan çözümünü araştırdım bu ekran karşıma çıktı. Nasıl çözebilirim?

Dosya Ekleri

• IMG_20220308_204237.jpg
    IMG_20220308_204237.jpg
    194 KB · Görüntüleme: 178
Son düzenleyen: Moderatör:
İşletim sistemi kurulu değil diyor. Hard diskin ölmüş olma ihtimali de var. Format atamıyorsanız öyledir.

Hocam neden öyle şeyler yapıyorsunuz? tabii ki ondan dolayı olabilir. Diskin ölmüş büyük ihtimal. Format atmayı dene bakalım, fakat kurulum doğru olsa bile okuma/yazma değerleri bayağı düşecektir.

Bilgisayar 2 gün önce onarım hatası vermişti ben de bugün YouTube'dan çözümünü araştırdım bu ekran karşıma çıktı. Nasıl çözebilirim?

İlk önce BIOS'tan kontrol edin diski görüyor mu diye eğer görüyorsa Windows kurulum DVD'si ya da USB'si var ise onunla başlangıç onarma yaptırın. Bundan da sonuç alamadıysanız sistemini yeniden kurmayı deneyin. Hiçbiri olmuyorsa disk vefat etmiştir. Görmeden ancak bu kadar yardımcı olabilirim. İnşallah çözersiniz.

İlk önce BIOS'tan kontrol edin diski görüyor mu diye eğer görüyorsa Windows kurulum DVD'si ya da USB'si var ise onunla başlangıç onarma yaptırın. Bundan da sonuç alamadıysanız sistemini yeniden kurmayı deneyin. Hiçbiri olmuyorsa disk vefat etmiştir. Görmeden ancak bu kadar yardımcı olabilirim. İnşallah çözersiniz.
Biostan nasıl görebilrim

Windows 10 kuracağım da USB hazırlayamıyorum.

Hocam BIOS üzerinden diski kontrol edin diski görüyorsa, HP'nin recovery yazılımı var diye biliyorum. YouTube üzerinden araştırıp HP recovery yazılımına girip sistem disk görüntüsüne geri dönmeyi deneyin. Ancak arkadaşlar haklı olabilir diskin ölmesi konusunda.

Geri
Yukarı