Windows 10 Açılışta Çok Ağır Çalışıyor

Alper2511

Hectopat
Yer
Dünya
Daha fazla  
Meslek
Hacker
Windows 10 kullanıyorum, bilgisayarı ilk açtığımda her şey çok ağır açılıyor. Görev çubuğundaki simgeler, uygulamalar, başlangıç. Bilgisayarı biraz kullandıktan sonra bu sorun çözülüyor fakat bazı uygulamalarda yanıt vermiyor hatası alıyorum. Genellikle görev yöneticisini açtığımda kapatırken donuyor ve yanıt vermiyor diyor. Bu durum daha öncede vardı bilgisayarı servise gönderdim, BIOS'u güncellediklerini donanımda herhangi bir sorun olmadığını söylediler. Fakat sorun çok fazla olmasa da devam ediyor. Şu kodları kullanarak sistemi tarattım. Dism. Exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth bir sorun bulunmadı. Güvenlik programı olarak Kaspersky kullanıyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bilgisayarımın modeli:

Acer Aspire A315 53G

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 kullanıyorum, bilgisayarı ilk açtığımda her şey çok ağır açılıyor. Görev çubuğundaki simgeler, uygulamalar, başlangıç. Bilgisayarı biraz kullandıktan sonra bu sorun çözülüyor fakat bazı uygulamalarda yanıt vermiyor hatası alıyorum. Genellikle görev yöneticisini açtığımda kapatırken donuyor ve yanıt vermiyor diyor. Bu durum daha öncede vardı bilgisayarı servise gönderdim, BIOS'u güncellediklerini donanımda herhangi bir sorun olmadığını söylediler. Fakat sorun çok fazla olmasa da devam ediyor. Şu kodları kullanarak sistemi tarattım. Dism. Exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth bir sorun bulunmadı. Güvenlik programı olarak Kaspersky kullanıyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bilgisayarımın modeli:

Acer Aspire A315 53G
Bilgisayarın açılışını etkileyen faktör veya uygulamaları görev çubuğuna sağ tıklayıp görev yöneticisine girip başlangıç sekmesine geldiğinde görebilirsin.

Hangi uygulama ne kadar etkiliyormuş buradan bakıp devre dışı bırakabilirsin.

Belirttiğiniz modelin Acer sitesinde SSD olduğu yazıyor. Sizinkinde SSD varsa ve bu sıkıntıyı yaşıyorsanız başlangıç uygulamalarını kontrol edin. Sistem açılışındaki hizmetleri kontrol edin. Farklı bir antivirüs programı ile de virüs taraması yapın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı