Windows 10 ağ sorunu

Özgür Güven

Femtopat
Yer
İstanbul (Avrupa)
Daha fazla  
Meslek
Fotoğrafçı
Selamın aleyküm arkadaşlar, aranıza yeni katıldım ve saçma bir problemim var. Yardımınızı istiyorum.

Windows 7 Professional işletim sislemli ana bilgisayarım var klasör paylaşım yaptığım ana bilgisayarım.

1 Adet fotoğraf baskısı yaptığım baskı makinem var ve kendi bilgisayarı Windows 2000 herhangi bir problem olmadan ağ paylaşımını görebiliyorum.

Windows 10 Pro kurulu bir yeni bilgisayar aldım ve ağ bağlantısını kurdum. Herhangi bir sorun olmadan yine görebiliyorum ağ paylaşımını Windows 10 bilgisayarımdan fakat saçmalık burada başlıyor. Windows 10 bilgisayarımdan ağ paylaşımına girip dosya taşıma vs işlemler yaptığımda Windows 2000 olan bilgisayar ağ paylaşımını görememeye başlıyor. Fakat ana bilgisayarı yeniden başlattığımda herhangi sorun ortadan kalkıyor ve tekrar Windows 10 bilgisayardan işlem yaptığımda paylaşım gidiyor. Tekrar yeniden başlatmak zorunda kalıyorum.

benimde ihtiyacım oldu günlerce araştırdım win7 ile 2000 arasında bir problem yok rahatlıkla paylaşımı görebilir ama windows 10 sürümüyle gelen güvenlik önlemlerinden birisi olan SMB1 protokolünü devre dışı bırakmanız gerekiyor bu sayede ağı görecektir

Geri
Yukarı