Windows 10 aşırı yüksek RAM tüketimi

felixmusic

Hectopat
Yer
Istanbul
Premiere Pro ile render alırken %99 kullanıma ulaştım az önce fakat programın kullandığı RAM miktarı 10GB idi. Şu anda sistemde yüklü 2x8 16 GB RAM var ekteki resimde boştaki kullanımın %40'a yakın olduğunu ve RAM kullanan hiçbir uygulama olmadığını görebilirsiniz. Windows tek başına bu kadar RAM kullanıyor olamaz değil mi? Sizce bir problem olabilir mi?

1602579966407.png

Premiere Pro ile render alırken %99 kullanıma ulaştım az önce fakat programın kullandığı RAM miktarı 10GB idi. Şu anda sistemde yüklü 2x8 16 GB RAM var ekteki resimde boştaki kullanımın %40'a yakın olduğunu ve RAM kullanan hiçbir uygulama olmadığını görebilirsiniz. Windows tek başına bu kadar RAM kullanıyor olamaz değil mi? Sizce bir problem olabilir mi?

Eki Görüntüle 700329

Kısaca Windows 10 bozuk diyebilirim her bilgisayar göre değişiyor benim eski bilgisayarımda 4 GB RAM yüklü ( kullanılabilir 3.43GB idi) başlattığım zaman %30 kullanım oluyordu mem reduck sayesinde % 16 kadar düşürdüm sonra yeni bilgisayar aldım 8 GB RAM yüklü ( kullanılabilir 5.80 GB ) bilgisayarı başlattığım zaman % 35 RAM kullanımı var bu da Windows 10'un bozuk olduğunu anladım çok saçma.

Eki Görüntüle 700329

Sana yardım edeyim başlangıçta tüm uygulamaları kapat onlar ciddi RAM yiyor ve bilgisayarın hızını düşürüyor. Sonra yeniden başlat ne kadar fark olduğunu bariz bir şekilde görebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı