Çözüldü Windows 10 "Bağlı hoparlör veya kulaklık yok"

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

brius

Hectopat
Merhabalar. Windows 10 kullanıyorum, bilgisayarıma format atmadan önce bir sorunum yoktu. Ancak bilgisayarıma format attıktan sonra "Bağlı hoparlör veya kulaklık yok." sorunu yaşamaya başladım. Defalarca kendi elimle driverları kaldırıp tekrar yüklememe rağmen fayda etmedi. Hoparlörümün bozulduğunu düşünüp bir yenisini aldım ancak sorunum hala devam ediyor. Ne yapmalıyım, yardımcı olabilir misiniz?

Doğru sürücüleri yüklediğinizden emin misiniz.
Realtek HD Audio yüklemeyi de deneyebilirsiniz.

• Hangi sürümü kurdunuz?
  • Ses çipiniz nedir? Realtek mi?
  • Aygıt Yöneticisi altında durum nedir?
Windows sürümüm 1909. Ses çipim Intel(R) C220 series chipset SATA AHCI Controller. Aygıt Yöneticisinde AMD High Definition Audio Device ve High Definition Audio Aygıtı gözüküyor. Güncelleştire bastım ancak zaten güncel olduğunu söyledi.
Doğru sürücüleri yüklediğinizden emin misiniz.
Realtek HD Audio yüklemeyi de deneyebilirsiniz.
Emin değilim, Realtek HD Audio yükleyip kurmuştum, değişen bir şey olmadı.
Hoparlörü Jakla mı bağlıyorsunuz?
Evet jakla kasaya takıyorum.

SATA kontrolcüler ses işleyemez. Veri işler. Donanım kimliği ve sürücü sürüm sekmesinden SS paylaşın HD Audio için.

Kod:
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_1106&DEV_4760&SUBSYS_10197E44&REV_1000
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_1106&DEV_4760&SUBSYS_10197E44

Screenshot_7.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ses kartınız Realtek değil. İlk olarak Realtek'i kaldırın. Hatta mümkünse DDU ile ses sürücüsü temizleyin.

VIA ses çipiniz var. Anakartınız nedir? CPU-Z ile öğrenip bakar mısınız? Ben de o esnada güncel sürücü bakayım.

Bu sürümü kurup durumu bildirin:

Sürücü Sürümü : 6.0.11.1000
Sürücü Çıkış Tarihi : 2015-08-11

Çözüm
Ses kartınız Realtek değil. İlk olarak Realtek'i kaldırın. Hatta mümkünse DDU ile ses sürücüsü temizleyin.

VIA ses çipiniz var. Anakartınız nedir? CPU-Z ile öğrenip bakar mısınız? Ben de o esnada güncel sürücü bakayım.

Bu sürümü kurup durumu bildirin:

Sürücü Sürümü : 6.0.11.1000
Sürücü Çıkış Tarihi : 2015-08-11
@Recep Baltaş Sorunumu çözmem de yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. DDU ile ses sürücümü temizledim, attığınız linkteki sürümü indirdim ve sorun çözüldü. Tekrar teşekkür ederim, sağ olun. İyi forumlar efendim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı