Windows 10 başlangıç onarma bilgisayarınızı onaramadı

243934

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba,
Windows 10 son sürüm sistemimde başlangıç ile ilgili sorunlar yaşıyorum. Bunu çözebilmek adına BIOS üzerinden AHCI moda geçip SSD'mi formatlamıştım fakat bugün aynı sorun ile tekrar karşılaştım. Sistem açıldı şu an. Ama yeniden başlat dediğimde böyle oluyor sürekli. Windows'un bakmamı söylediği SrtTrail.txt dosyasını aşağıya link olarak bırakıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Windows 10 son sürüm sistemimde başlangıç ile ilgili sorunlar yaşıyorum. Bunu çözebilmek adına BIOS üzerinden AHCI moda geçip SSD'mi formatlamıştım fakat bugün aynı sorun ile tekrar karşılaştım. Sistem açıldı şu an. Ama yeniden başlat dediğimde böyle oluyor sürekli. Windows'un bakmamı söylediği SrtTrail.txt dosyasını aşağıya link olarak bırakıyorum.
Bir takım işlemler gerçekleştirdiğini ve her işlemin sonunda 0x0 hata kodu verdiğini görüyorum. SSD markanız nedir? chkdsk komutunu çalıştırır mısınız? Ayrıca SSD'nize eğer mevcutsa Firmware güncellemesi yapabilirsiniz.

Bir takım işlemler gerçekleştirdiğini ve her işlemin sonunda 0x0 hata kodu verdiğini görüyorum. SSD markanız nedir? Chkdsk komutunu çalıştırır mısınız? Ayrıca SSD'nize eğer mevcutsa Firmware güncellemesi yapabilirsiniz.

Adata SU630 120GB SSD mevcut bende, chkdsk komutunu nasıl çalıştırmalıyım komutları verir misiniz?

Adata SU630 120GB SSD mevcut bende, chkdsk komutunu nasıl çalıştırmalıyım komutları verir misiniz?
SSD'niz listede.
1. Başlat menüsüne girin ve cmd yazın.
2. Komut İstemi sonucuna sağ tıklayın ve "Yönetici olarak çalıştır" üzerine tıklayın.
3. Konsola aşağıdaki komutu girin.
Kod:
chkdsk
Bu komutu F ve R parametresiyle de kullanabilirsiniz.
Kod:
chkdsk /F /R
Not: Bu parametreyi kullandığınızda sistemi yeniden başlatmak isterse "Y" yazarak Enter yapın.
Dilerseniz belirli bir disk bölümünü de taratabilirsiniz.
chkdsk /F D:
Buradaki "/F" parametresi dosya sistemi hatalarını tarayacak, "/R" parametresi Bad Sector taraması yapacak, "D:" tahmin edeceğiniz gibi hangi bölüntünün taranacağını belirleyecektir. chkdsk /F /R yeterli olacaktır diye düşünüyorum.
Kolay gelsin.

SSD'niz listede.
1. başlat menüsüne girin ve CMD yazın.
2. komut istemi sonucuna sağ tıklayın ve "yönetici olarak çalıştır" üzerine tıklayın.
3. konsola aşağıdaki komutu girin.
Kod:
Chkdsk.
Bu komutu F ve R parametresiyle de kullanabilirsiniz.
Kod:
Chkdsk /f /r
Not: Bu parametreyi kullandığınızda sistemi yeniden başlatmak isterse "y" yazarak enter yapın.
Dilerseniz belirli bir disk bölümünü de taratabilirsiniz.
Chkdsk /f D:
Buradaki "/f" parametresi dosya sistemi hatalarını tarayacak, "/r" parametresi bad sector taraması yapacak, "D:" tahmin edeceğiniz gibi hangi bölüntünün taranacağını belirleyecektir. Chkdsk /f /r yeterli olacaktır diye düşünüyorum.
Kolay gelsin.

Chkdsk /f /r işlemini yaptım PC'yi yeniden başlattım kısa süre içinde bitti, hata mesajı vs almadım yapmam gereken farklı bir işlem var mi? Çok teşekkürler bu arwada.

Geri
Yukarı