Windows 10 başlangıç programlarının aynı pencere düzeninde açılması

snrkaan

Kilopat
Makaleler
6
Merhabalar,

Simülatörüm için 4 ekran kullanıyorum. Simülatörün çalışması için ise bazı programların daha önceden açılması gerekiyor. Bu yüzden onları başlangıç klasörüne attım. İstediğim şey 3 ekranım simulasyon için çalışırken, eş zamanlı olarak 4. ekranımda ise diğer programları hepsini görebilmem. Aksi takdirde simulasyon deneyimi programlara bakmak için yarıda kesiliyor.

Programların pencere boyutlarını kendim ayarlayacağım ve bu bilgisayarı her başlattığımda bu düzende başlamalı. Simulasyonu "Bordesless" olarak kullanıyorum. Yani tam ekran modunda değil.

İhtiyacın olan şey Windows'un "görev zamanlayıcı" aracı "task scheduler" olarak da bilinir. Temel çalışma mantığı bir ".bat." dosyası hazırlayıp bu dosyanın ne zaman veya ne olunca çalışacağını beliryelip rutin bir hale getirmektir. Yapını tam olarak bilmediğim için, eğer bilgisayar açılışında bir ".exe" çalışması gerekiyor yada bu ".exe" nin bir ".ini" yapılandırma dosyasına bağılmı ayarlarla çalışması gerekiyorsa bunu biraz googlelayarak kolayca yapabilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı