Windows 10 bellek kullanımını azaltma

fallxry

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba, iyi günler bilgisayarımda yavaşlamalar oluştu. Ben de nedenini öğrenmek için araştırdım ve bellekten dolayı olduğunu anladım bu bellek sorunu CS:GO ve oyunları açarken oyundan atıyor ve oyun kesinlikle açılmıyor belleği de fazla kullanmıyorum. Şu anlık sadece Spotify Google Discord'u açmamama rağmen 80, 90'larda geziyor bellek seviyesi eskiden bu olay yoktu. Neden böyle olduğunu anlamadım. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Mem reduct kullanın aslinda 3.parti yazılım ama benimkisi%75 den 30 a düşürdü ilk başta sonrasında %50 civarında gezdi

Son düzenleme:
Tam sistem bilgisi olmadan yorum yapmak afaki kalır.
Mesela ben i7-2600, GT 1030, 4 GB RAM, SSD ve Windows 10 ile CS:GO, PUBG ve GTA 5 oynadım. Sayısız 3D modelleme yapıp render aldım. Hiç sorun olmadı. Tabi ki droplar oldu ama o kadar olsun. RAM dolunca zaten SSD'ye yazar. SSD yoksa HDD'ye yazacağı için bu fark çok daha büyük olur.

Tam sistem bilgisi olmadan yorum yapmak afaki kalır.
Mesela ben i7-2600, GT 1030, 4 GB RAM, SSD ve Windows 10 ile CS:GO, PUBG ve GTA 5 oynadım. Sayısız 3D modelleme yapıp render aldım. Hiç sorun olmadı. Tabi ki droplar oldu ama o kadar olsun. RAM dolunca zaten SSD'ye yazar. SSD yoksa HDD'ye yazacağı için bu fark çok daha büyük olur.
Hocam az önce CS:GO'ya girip denedim Belleğim 60'larda birşeydi ve beni oyundan attı halbuki 3 4 gün önce bu olayla karşılaşmadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı