Windows 10 BIOS ekranından sonra siyah ekran

amsorigotdotted

Yoctopat
Daha fazla  
Yaklaşık 1 yıldır bu sorunu yaşıyorum. 2 ila 3 günde bir bilgisayarım BIOS ekranından sonra siyah ekranda takılı kalıyor. Birkaç defa yeniden başlattıktan sonra düzeliyor. Defalarca format atmama rağmen bir şey değişmedi. Format attıktan sonra bir süre problem yaşamıyorum fakat 1 hafta gibi bir süre sonrasında bu sorunu tekrar yaşıyorum. İşletim sistemiyle alakalı bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Zira öyle olsaydı, formattan sonra düzelirdi. Sürücülerin hepsi güncel. Yaklaşık 3 yıldır bu sistemi kullanıyorum. Sistem bilgilerim aşağıdadır.

• İşlemci: AMD Ryzen 3 1200.
  • Anakart: ASUS Prime B350M-A
  • RAM: G.Skill 8 GB 2133 MHz.
  • SSD: James Donkey JD240-LE 240 GB.
  • Ekran kartı: MSI GeForce GTX1050 Ti Gaming X 4 GB.
  • PSU: Everest EPS-GX400 400w

Son düzenleme:
Yaklaşık 1 yıldır bu sorunu yaşıyorum. 2 ila 3 günde bir bilgisayarım BIOS ekranından sonra siyah ekranda takılı kalıyor. Birkaç defa yeniden başlattıktan sonra düzeliyor. Defalarca format atmama rağmen bir şey değişmedi. Format attıktan sonra bir süre problem yaşamıyorum fakat 1 hafta gibi bir süre sonrasında bu sorunu tekrar yaşıyorum. İşletim sistemiyle alakalı bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Zira öyle olsaydı, formattan sonra düzelirdi. Sürücülerin hepsi güncel. Yaklaşık 3 yıldır bu sistemi kullanıyorum. Sistem bilgilerim aşağıdadır.

İşlemci: AMD Ryzen 3 1200.
Anakart: ASUS Prime B350M-A
RAM: G.Skill 8 GB 2133 MHz.
SSD: James Donkey JD240-LE 240 GB.
Ekran kartı: MSI GeForce GTX1050 Ti Gaming X 4 GB.

BIOS pilin bitiyor olabilir anakartta sıkıntı olabilir bir tamirciye baktır bence.

• BIOS güncel değilse güncelleyin.
  • Sorun devam ederse başka bir SSD ile deneyin zira James Donkey tavsiye etmiyorum.
  • PSU'yu da belirtin ama PSU kaynaklı olması düşük ihtimal.
BIOS pilin bitiyor olabilir anakartta sıkıntı olabilir bir tamirciye baktır bence.
Prime B350M-A gibi yeni bir anakartta BIOS pili bitmesi ihtimali %1.

• Sorun devam ederse başka bir SSD ile deneyin zira James Donkey tavsiye etmiyorum.

Abi bende bir şey sormak istiyorum bilgisayarı kapatıp F10 tuşu ile açıyorum sol altta BIOS setup options yazıyor ama siyah ekran USB taktığımda açılıyor ama exit saving changes ekranı geliyor ve hiçbir şey yapamıyorum BIOS mu hatalı doanımlar mı bilmiyorum.

BIOS pilini bugüne kadar hiç değiştirmedim. Başka bir SSD ile test etme imkanım yok ama SSD'yi tamircide test ettirebilirim. BIOS sürümü de güncel. PSU ise Everest EPX-GX400 400w.

Recep bey merhaba ben de bir konu hakkında problem yaşıyorum işin içinden çıkamıyorum rica etsem en azından bir göz atsanız?

Konu 'ASUS ROG Crosshair VI Hero açılmıyor'.
https://www.technopat.net/sosyal/konu/asus-rog-crosshair-vi-hero-acilmiyor.1581828/

Geri
Yukarı