Windows 10 Boot olmuyor

Docktor

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Öncelikle sorunum şudur: Boot menüden UEFI USB belleği veya normal dahi seçsem ekteki görüntü oluşuyor ve Windows kurulamıyor. Windows'un içinden dahi denediğimde yeniden başlıyor ancak Safe_OS hatası verip kurulamıyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

PC özellikleri:
AMD R5 1600X.
MSI B350M GAMING PRO.
Corsair Vengeance 8x2 3200.
Transcend SSD370s 120GB (Windows burada yüklü)
WD Blue 1TB.
Seagate Barracuda 1TB.
ASUS Dual GTX 1070.
Xigmatek Scylla AiO.

IMG_20210327_175941.jpg

Windows 10 da ayarlardan gelişmiş başlangıç ı açın yendien başlıcak ve açılan kısımdan gelişmiş şeçenekleri seçin sıfırla seçeneği olacak ve bulut indirmeyi seçerseniz internetden indirerek sıfırlar fakat USB'den formattan çok daha yavaş. Fakat aynı sorun olabilir.

Merhabalar. Öncelikle sorunum şudur: Boot menüden UEFI USB belleği veya normal dahi seçsem ekteki görüntü oluşuyor ve Windows kurulamıyor. Windows'un içinden dahi denediğimde yeniden başlıyor ancak safe_os hatası verip kurulamıyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

PC özellikleri:
AMD R5 1600X.
MSI B350M GAMING PRO.
WD Blue 1TB.
Seagate Barracuda 1TB.
ASUS Dual GTX 1070.
Xigmatek Scylla AiO.

Eki Görüntüle 943699

BIOS'tan Secure Boot'u kaptın. PTT'yi devre dışı bırakın.

BIOS'tan Secure Boot'u kaptın. PTT'yi devre dışı bırakın.

Secure Boot ve PTT'yi bulamadım Advanced ayarlarında Boot sekmesi altında yoktu ve açıkçası PTT nedir hiç bilmiyorum.
Windows 10 da ayarlardan gelişmiş başlangıç ı açın yendien başlıcak ve açılan kısımdan gelişmiş şeçenekleri seçin sıfırla seçeneği olacak ve bulut indirmeyi seçerseniz internetden indirerek sıfırlar fakat USB'den formattan çok daha yavaş. Fakat aynı sorun olabilir.

Çalışacağını zannetmiyorum orijinal ISO dosyasıyla bile çalıştırınca hata veriyor.
Az önce baktım ve PTT kapalıymış ancak dediğim gibi hiçbir yerde Secure Boot'u bulamadım.
Windows WHQL kapalıydı açtım ve Secure Boot kapalıydı şu anda CSM de kapalıya döndü.
Sorunu çözdüm BIOS da sorun oluşmuş BIOS güncellemesi ardından sorunum düzeldi herkese yardımları için teşekkürler.

Son düzenleme:
Merhabalar. Öncelikle sorunum şudur: Boot menüden UEFI USB belleği veya normal dahi seçsem ekteki görüntü oluşuyor ve Windows kurulamıyor. Windows'un içinden dahi denediğimde yeniden başlıyor ancak Safe_OS hatası verip kurulamıyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

PC özellikleri:
AMD R5 1600X.
MSI B350M GAMING PRO.
WD Blue 1TB.
Seagate Barracuda 1TB.
ASUS Dual GTX 1070.
Xigmatek Scylla AiO.

Eki Görüntüle 943699
1.iso dosyan sağlam mı kontrol et bozuksa yüklemez windows logosuna bile gelmiyor.
2.rufus ile gpt secili olsun isonu yükle flash tak başka ayar vermeden yaz.
3.secure boot (biosta boot sekmesinde veya dışında olur her yere bakmalısın, orada os type seçenegi varsa uefi yap. secure boot enable kalabilir sorun olmaz.

secure boot android ve windows 10 çift işletim sistemi kullanırken sorun yapar.alakası yoktur yani açık kalsın.

arkadaşlar konuyu farklı anlamış android kurmayacak adam :D

Son düzenleme:
Sorunu hallettim BIOS hasar görmüş sanırım BIOS'u güncelledikten sonra sorunsuz bir şekilde kurulumu yaptım yardımlarınız için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı