Windows 10 boşta 2.8 GB RAM kullanım sorunu

Aolzarin

Kilopat
Yer
Kocaeli/Gebze
Windows 8.1 den Windows 10'a geçiş yaptım (yükseltmeden format şeklinde) aşırı RAM yiyor, resimlerde de göreceksiniz. İşlemler kısmında bellek toplasan 500 MB yiyor fakat performans kısmında 2,8 GB yiyor. Bir çözüm bulabilecek var mı ? Yesin yemesin demiyorum ama ne için yediğini bulamıyorum. Virüs falan da yok arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben ne yapayım peki? KİS ile Skype açıldığı zaman 4.4 GB'ye çıkıyor RAM kullanımı. Windows fazla RAM gördüğü zaman sistemin hızlı çalışması için bir miktar fazla RAM kullanır. Hele SSD varsa sistemde benim kadar bellek kullanıyor. Deneme yanılma yöntemi ile vardım bu kanıya. SSD'yi çıkartıp 4 GB RAM bıraktığım zaman 1.1 GB'ye kadar düşüyor RAM kullanımı.

Sizde en azından 16 GB RAM var hani neye yediğini bulsam içim rahatlayacak ama toplasanız o kadar etmez. Bunun bir çözümü olmalı dostum.

Recep BALTAŞ'ın sistem toplama videolarını izleyin. Hemen hemen hepsinde durum aynı dostum. Başlangıç çubuğu gizli simgeleri göster butonuna bastığınız zaman arka planda çalışan uygulamalar var mı?

Tam olarak ne yapacağımı anlamadım, Windows logosuna sağ tıklıyorum veya çubuğa birşey çıkmıyor o konuyla ilgili ayrıca bende de SSD var.

Saatin olduğu yerde "Gizli simgeleri göster" butonu var. Ona basın ve arka planda nelerin çalıştığını görelim. Ayrıca senden görev yöneticisine gelip başlangıç ekranına tıklamanı isteyeceğim. Oranın resmini de bizimle paylaş.

İlk önce Avast'ı PC'den kaldır. Sonra kullanmadığın uygulamaları devre dışı bırak. Bu sayede sadece sen istediğin zaman devreye girebilirler. Super Charger'in üzerine sağ tıkla ve devre dışı de. Realtek HD, Java Update, İnstall Shield(bu her neyse artık) ve Catalyst'i devre dışı bırak ve sistemi yeniden başlat.

Arka planda çok fazla uygulama var. Bu kadar RAM kullanması normal.

Dediklerinizi yaparsam kullanamayacağım programları örneğin ses gelmeyecek veya ekran kartı driveri devre dışı kalacak. Virüslerden korunamayacağım. Java ve Super Chargerı kapatabilirim. Dediklerinze bakıyorum görev yöneticisinden inanın ram yemiyor denecek kadar az :/

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…