Çözüldü Windows 10 boşta 5 GB RAM tüketimi normal mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ahmet0rhan

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikli olarak merhaba, açtığım ilk konu o yüzden doğru başlıkta mı açtım emin değilim yanlış ise kusuruma bakmayın. Yaklaşık 6 ay önce oradan buradan indirim kovalayarak parça parça PC toplamıştım. Bir hantallığını görmedim bugüne kadar, lakin bugün sistem boştayken 4.5-5 GB arası bir RAM tüketimine sahip olduğunu gördüm ve anlam veremdim. Windows 10 bu kadar çok RAM mi tüketiyor sorduğum arkadaşlardan bir kaçı 32 GB RAM kullandığım için 16 veya 8 GB RAM kullananlara göre daha çok tükettiğini söyledi. Lakin benim aklıma pek yatmadı, acaba donanımsal bir sıkıntı olabilir mi? Sistem özelliklerimi nereye yazacağımı anlamadığım için görsel olarak ekliyorum yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ediyorum. Ek olarak çift monitör kullanıyorum birisi 2560x1080 bir diğeri ise 1920X1080. iki monitör aynı anda çalıştığı için de RAM tüketiyor olabilir mi?

Dosya Ekleri

• görev yöneticisi.jpg
    görev yöneticisi.jpg
    50,1 KB · Görüntüleme: 108
  • sistem.jpg
    sistem.jpg
    9,1 KB · Görüntüleme: 110
Son düzenleyen: Moderatör:
32 GB RAM kullandığım için 16 veya 8 GB RAM kullananlara göre daha çok tükettiğini söyledi.
Çok RAM tüketimi hatalı bir tabir bana göre. RAM, bilgisayarın hızlı çalışması için icat edilmiş bir bileşendir. Kullanılmakla aşınmaz. Windows 10, RAM miktarınıza göre kullanımı ayarlar. 32 GB RAM olan bir sistem için 5 GB az bile.

Modern sistemlerde bilgisayarınız "bellek yetersiz" uyarısı vermediği sürece RAM kullanımını dikkate almanıza gerek yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı