Windows 10 "Bu aracı çalıştırırken bir sorun oluştu" hatası

EmreYildiz

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar yeni aldığım bilgisayara Windows 10 kurmak için eski bilgisayarımdan USB belleğime Windows 10 indirmeye çalışıyorum fakat ne yaptıysam sürekli bu hatayı veriyor. Microsoft'un kendi sitesinden indirdiğim Windows kurucu "mediacreationtool20h2" programı ile yapıyorum işlemi. İki seçenek sunuyur USB veya ISO diye ama iki seçenekte de aynı hatayı veriyor. Farklı USB denedim hatta biçimlendirme işlemleri bile yaptım ama yine aynı hatayı verdi ben USB'den kaynaklandığını düşünmüyorum zaten ISO dosyasını masaüstüne indirirken bile hata verdi yardım edebilir misiniz?

aaaaaa.png

Son düzenleyen: Moderatör:
hayır yeni bilgisayarı hiç ellemedim duruyor yanımda kasa. önceden kullandığım bilgisayarda usbye windows 10 yükleyip yeni bilgisayara kuracaktım ama windows 10 indirirken hata veriyor

hayır yeni bilgisayarı hiç ellemedim duruyor yanımda kasa. önceden kullandığım bilgisayarda usbye windows 10 yükleyip yeni bilgisayara kuracaktım ama windows 10 indirirken hata veriyor
Bilgisayarınızda anti-virüs, anti-malware, gibi programlar yüklü ise kaldırın.

Başlangıç programlarının hepsini devre dışı bırakın. ( Görev yöneticisi -> Başlangıç )

DEP ve Ortam değişkenleri yerli yerinde olsun.

Bilgisayarınızda anti-virüs, anti-malware, gibi programlar yüklü ise kaldırın.

Başlangıç programlarının hepsini devre dışı bırakın. ( Görev yöneticisi -> Başlangıç )

DEP ve Ortam değişkenleri yerli yerinde olsun.
antivirüs zaten yok, güvenlik duvarı da kapalı, başlangıç programlarını da devre dışı bırakıp reset attım ama yine aynı..
up......

Son düzenleme:
antivirüs zaten yok, güvenlik duvarı da kapalı, başlangıç programlarını da devre dışı bırakıp reset attım ama yine aynı..
up......
Yönetici haklarıyla açılmış komut istemi penceresinde
SFC /SCANNOW
komutunu çalıştırın ve neticesini bildirin.

Ve ilk dediklerimi yaptıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatıp programı sıfırdan açtınız mı?

Yönetici haklarıyla açılmış komut istemi penceresinde
SFC /SCANNOW
komutunu çalıştırın ve neticesini bildirin.

Ve ilk dediklerimi yaptıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatıp programı sıfırdan açtınız mı?
Komutu çalıştırdım şöyle sonuç çıktı resmi attım

evet dediklerinizi yapıp bilgisayarı yeniden başlattım sonuç yine aynı

Buradan indirip kursam sıkıntı olur mu yani Microsoft'un sitesindeki Windows 10 ile aynı mı? Eğer oluyorsa diğeriyle hiç uğraşmaya gerek yok

Uzun uğraş sonucu şu videoyu buldum ve işe yaradı videoyu çeken arkadaştan Allah razı olsun :D Kısaca anlatayım Internet Explorer tarayıcısından Microsoft'un Windows indirime sitesine yani aynı siteye giriyoruz ve siteyi Windows Phone görünümüne alıyoruz bu görünümde program indirtmiyor sitede Windows 10'u, sistem dilini ve kaç bit olduğunu seçip direkt olarak indirebiliyoruz ne gerek vardı yani masaüstü sürüm için de böyle yapabilirlerdi ne uğraştık bi Windows indirebilmek için çile resmen ya :D Yeni bilgisayar olduğu için mahalle arasındaki bilgisayarcılara da götürmek istemedim açıkçası. @Webcam kullanan insan reis çok teşekkür ederim ilgilendiğin için bu arada :)

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    24,3 KB · Görüntüleme: 278
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı