Windows 10 build 10130 x64 Türkçe iso

Konu Paylaşımını Nasıl Buldunuz ?

• Çok iyi

Oy: 13 81,3%
  • İyi

Oy: 3 18,8%
  • orta

Oy: 0 0,0%
  • kötü

• Çok Kötü

• Oy verenlerin toplamı
    16
İndirme işlemi bitti, birazdan kuruluma geçeceğim. Sorunsuz olmasını beklemiyorum ancak Windows 8.1'den de yavaş olması beni hayal kırıklığına uğratacaktır, umarım özellikle bench.'lerde yavaşlama söz konusu değildir.:rolleyes:
Kurulum sonrası dönüş yapacağım.:matrix:

İndirme işlemi bitti, birazdan kuruluma geçeceğim. Sorunsuz olmasını beklemiyorum ancak Windows 8.1'den de yavaş olması beni hayal kırıklığına uğratacaktır, umarım özellikle bench.'lerde yavaşlama söz konusu değildir.:rolleyes:
Kurulum sonrası dönüş yapacağım.:matrix:
Elbette full sorunsuz değildir ama diğer sürümlere göre daha derli toplu. Ayrınlı deneme yapmadım ama genel kullanım için gayet sorunsuz, sen ayrıntılı test yaparsan bizimlede paylaş bilgimiz olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 Beta sürümden çıkınca bilgisayarıma yükleyeceğim. Şuan eksikleri var ve driver uyuşmazlığından kurmuyorum.

Yükleyenler acaba Windows 8.1' göre hız farkını yazabilirler mi? Özellikle oyun denemiş olanlar az biraz fark görmüşler mi merak ediyorum.

Evet, aynen de belirttiğiniz gibi, diğer sürümlere göre ''build 10130'' çok daha stabil. Ancak helen eksikleri, hataları var... Özellikle program pencerelerini sağa-sola çekerken takılmalar vb... Sistem ''Yeniden Başlat'' yaparken uzun süre bekleme, takılma... PC'yi bu sabah ilk açtığımda masaüstü gelmedi, RESET atmak zorunda kaldım, ancak öyle düzeldi.

Driver olayında da sıkıntılı, hoş driver'lar sorunsuz kuruluyor ancak Win 10 için tam destek sağlamadığından dolayı olsa gerek performans düşüklüğü söz konusu.
Sürücü konusunda NVİDİA'ya bir kez daha hayran kaldım, Win 10 için de 352,84 sürücüsünü çıkarmış. Fakat bu Win 10 için çıkan 352,34 sürüm 352,86 sürümden daha düşük performans veriyor, belkide düşük performansın nedeni Windows 10, emin değilim.

Bazı oyunları ve programları kontrol ettim, herhangi bir sorun görmedim ancak Windows 8,1'e nazaran biraz düşük performans sergiliyor, bu düşük performansın kaynağı ise sürücülerden kaynaklı diye düşünüyorum.

Windows 8,1 vs Windows 10 oyun karşılaştırmasını yapıp paylaşacaktım ancak uzun uğraş gerektirdiğinden yapamadım. Fakat oyunların geneline hitap ettiğini düşündüğüm Unigine Valley Benchmark'te Win 10'un 230 puan win 8,1'in gerisinde kaldığını görebiliriz:

Windows 8,1 ile Vallley Bench. testi: (Sistem DEF.)
Windows 8,1.png

Windows 10 ile Vallley Bench. testi: (Sistem DEF.)
Windows 10 build 10130.png

Sonuç olarak: Windows 10 Deneme Aşamasında olduğundan bu tür eksiklerin, hataların normal olduğunu düşünüyorum.

Son olarak, Windows 8'in orjinal anahtarını Windows 10 kabul etti: (İlk kurduğum Win 10 kabul etmemişti)
FormatFactoryFormatFactory20150530_221726.jpg

Arkadaşlar buna türkçe dil paketi eklemedim tamamen orjinal türkçe ve güncelleme yaparken türkçe dilinde güncelleme yapacaktır herhangi bir oynama yapılmadı tamamen orjinaldir sadece yükleme yapması için boot etme özelliği orjinal olarak eklendi oda tamamen orjinal ve türkçedir

çok teşekkürler usta
(y)

insatall.wim içine Tr dil yükleme yöntemi basitse Windows yüklemeden dil eklemek istiyorum yardımcı olurmusunuz teşekkür ederim
herhangi bir dil paketi eklenmemiştir. Orjinaldir

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı