Windows 10 Calc.exe %100 CPU Kullanıyor

uguraksoy33

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

Öncelikle iyi yıllar dilerim.
Daha önce birçok virüsle karşılaştım, bir sürü virüsle imtihanım oldu ve virüslerlede ilgilendim fakat çok farklı bir virüs veya değil ama neyse CPU'yu %100 yapıyor ve görev yöneticisini açtığım gibi kayboluyor. CMD ile tasklist yapıp görebiliyorum fakat BAT komutlarını tam bilmediğim için ana kaynağına ulaşamıyorum. AdwCleaner ve Malwarebytes gibi programları kullandım, virüs programlarını saymakla bitmez. Hiçbir şekilde bulmadı (güvenli modda taradığım halde). Türkiye'de kimse bununla alakalı bir konu açmamış... Virüsün fotoğrafı ektedir.

Dipnot: Forum kuralları ve ahlakı hakkında pek bilgim yok. Hatalar için özür dilerim. Yardımcı olursanız sevinirim. Eminim birçok insan bu konu yüzünden format atıyordur...

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu calc.exe görev yöneticisinde gözükmiyor oha nasıl bir illet la bu bakalmı hemean umarım bir şeyler buluruz.
Araştırmalarıma göre seninde bulduğun gibi bazı virüsler System32'de bulunmadığında bazı programalrın ya da calc.exe isminde saklanıyorlarmış ve amacıda RAM'i şişirip PC'yi kapattırmakmış. Ancak çözümler ilginç çünkü standart virüs programları da silebilirmiş ve hiçbir çözüm olmazsa eğer ki PC'de aşırı kalabalık özel dosyan ya da yedekleyemeyeceğin özel doysya yoksa format atmayı çözüm oalrak sunmuşlar. Tek önerim bunlar. Bulursam yazarım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı