Çözüldü Windows 10 Celeron N2830 Sistem hızlandırma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fako Abi

Femtopat
Arkadaşlar merhaba, elimde şöyle bir sistem var:
Intel HD Graphics
Intel Celeron N2830
8 GB RAM
Oynadığım tek oyun var oda CS:GO rahatlıkla oynayabiliyorum. Yani bana yetiyor. (15 - 150 FPS)
Ama mesela ayarlara giriyorum. 15 saniye kadar bekletiyor. İşletim sistemini hızlandıracak tavsiyeniz var mı?

Çözüm
Windows 10 SSD'siz yavaş oluyor, Windows 10 kullanacaksan SSD şart. Yok ben SSD alamam diyorsan Windows 8.1 öneririm (eğer Windows 10 sana yavaş geliyorsa) ayriyeten sisteminin sürücülerini güncellemeyi deneyebilirsin. Ek olarak da disk temizleyici kullan. %temp%, temp ve recent klasörlerini sil, prefetch de silebilirsin; eğer yakın zamanda birçok program yükleyip kaldırdıysan. Öbür türlü silmeni önermem. Çünkü uygulamaları hızlı açmak için dosya tutuyor içerisinde.
Windows 10 SSD'siz yavaş oluyor, Windows 10 kullanacaksan SSD şart. Yok ben SSD alamam diyorsan Windows 8.1 öneririm (eğer Windows 10 sana yavaş geliyorsa) ayriyeten sisteminin sürücülerini güncellemeyi deneyebilirsin. Ek olarak da disk temizleyici kullan. %temp%, temp ve recent klasörlerini sil, prefetch de silebilirsin; eğer yakın zamanda birçok program yükleyip kaldırdıysan. Öbür türlü silmeni önermem. Çünkü uygulamaları hızlı açmak için dosya tutuyor içerisinde.

Çözüm
1- Ayarlar - uygulamalar üzerinden gereksiz Windows uygulamalarını sil.
2- Görev yöneticisini aç başlangıç sekmesine tıkla ve OneDrive gibi kullanmadığın tüm programları durdur.
3- Pil ayarlarına gir ve yüksek performansı seç.
4- Bilgisayar güncellemelerini bilgisayarı kullanmadığın zamana ayarla.
5- İmkanın var ise kesinlikle SSD'ye geç.

Yeni konular

Geri
Yukarı