Çözüldü Windows 10 çift monitör konumu değiştirme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MuRtEgA

Hectopat
Yeni bir kasa topladım. 2 monitörüm var. Birisi 27" birisi 22". Konumlandırma olarak 27 sol, 22 sağda. Eski kasamda mouse ile sağa doğru attığımda ana ekrandan diğer ekrana kaydırma yapabiliyordum şimdi yapamıyorum şimdi sağdaki mönitöre sola doğru kaydırma yapmam gerekiyor. buda saçma sapan birşey oluyor.. Bunun sebebi resimdeki gibi küçük monitörümü 1. monitör, büyük monitörümü 2. monitör olarak görmesi. Her ne kadar 2.monitörü ana ekran yapsam da bu sefer kaydırma işlemi ters işliyor. Kısacası fotoğrafta gördüğümüz sıralamayı nasıl değiştirebilirim?

1.PNG

Son düzenleme:
Çözüm
Masaüstüne sağ tıklayıp Görüntü Ayarları'na girin. Açılan pencerede monitörlerinizi göreceksiniz. Monitörü tıklayıp sürükleyerek olmasını istediğiniz yöne kaydırın ve Uygula butonu ile işlemi tamamlayın.

ekran ayarları.png
Masaüstüne sağ tıklayıp Görüntü Ayarları'na girin. Açılan pencerede monitörlerinizi göreceksiniz. Monitörü tıklayıp sürükleyerek olmasını istediğiniz yöne kaydırın ve Uygula butonu ile işlemi tamamlayın.

ekran ayarları.png

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı