Çözüldü Windows 10 CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT Mavi Ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

285

Kilopat
Kolay gelsin, hayırlı günler dilerim öncelikle. Uzun uzadıya yazıpta başınızı ağrıtmak istemem. Aldığım hatalar ve Minidump klasörüm aşağıdadır.

FAULTY_HARDWARE_CORRUPTED_PAGE
CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT
SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED
SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION

Sistem Donanım Özelliklerim:
AMD FX 8350
SAPPHIRE AMD HD 7850 2GB'LIK VERSIYONU
ASUS M5A96 LE R2.0
HI-LEVEL 8GB 1600MHZ DDR3 RAM
SANDISK ULTRA II 240GB SSD

Minidump Dosyam:

Minidump.rar

------------------------------------------------

8 GB olan RAM'den 2 adet vardı bu sorun devam ederken ikisini de Memtest ile test ettim, biri sorunlu çıktı diğerini tekrar emin olmak adına tekrar test ettiğimde yine sorunsuz çıktı. Sorunlu RAM'imi çıkardım fakat mavi ekran almaya devam ediyorum iki gündür. Arkadaşlarımla birlikte kalıyorum her türlü denemeye teste açığım farklı donanımlar ramler vesaire elimde mevcut, istenildiği takdirde test edebilirim. Teşekkür ederim şimdiden.

Dipnot olarak geçmek istiyorum: Dumplar arasında asmtxhyi.sys hatasını çözdüm USB 3.0 ile alakalı bir driver sorunuydu, o sorun çözüldü.

Ama buna rağmen mavi ekran hatalarım devam etmekte.

###############

GUNCEL 27.05.2016: Mayis ayi icerisinde gelen BIOS'u bir onceki surumler guncelledim. Windows 7 kurdum sistemi formatlayip. Bagli olan SSD ve HDD'leri de formatlayip MBR'ye cevirdim. Komple bir temizlik olsun, sorun driverdansa icimde kalmasin dedim. Fakat mavi ekranlar ozellikle yuklemeler sirasinda devam etmekte. Ekran kartimin VRAM'ini test ettim, yeni ekran karti taktim ama sonuc yine ayni...

-----

27.05.2016 Güncelleme 2. Notu: Windows Update yüklemesi sırasında "yapılandırılamadı" hatası aldım, indirmeleri yaptı fakat yüklemeler sırasında hatalar oluştu. Ayrıca SSD Life ile de test ettim SSD'yi, sorun çıkmadı.

Çözüm
Sorunu buldum arkadaşlar. Hi-Level yeni aldığım RAM, testlerden sağlam çıkmasına rağmen sorunlu olduğu ortaya çıktı.. Diğer tüm parçalarımı çıkardım sorun halen devam ediyordu. Uyumsuzluktur dedim fakat eski kartım da Hi-Level'dı fakat 2 yıla yakın sorun çıkarmamıştı. Testlerden sağlam çıktı diye de RAM'de sorun vardır diye tekrar düşünmedim, sıfır kart sonuçta ve test ettim üstelik. Ama RAM'i Kingston bir RAM'le değiştirdiğimden bu yana yaklaşık 2 gündür tek bir mavi ekran hatası almadım, çalışmayı durdurdu hatası almadım. Eski kartı garantiye yolladım, bunu da yollayacağım. RAM'siz kalacağım için Kingston marka yeni bir RAM siparişi verdim.

-----------------
Testlerden sorunsuz çıkmasına rağmen sıkıntılı olmasının sebebi nedir, fikirlerinizi bekliyorum. İyi forumlar...
Why 'Watch Dogs' Is Bad News For AMD Users -- And Potentially The Entire PC Gaming Ecosystem
İngilizcem çok iyi değil, bu İngiliz haberinden okuduğum kadariyla AMD sistemi, hele ki işlemci olarak Watchdog için iyi optimizasyon edilmediği yazmiş. Ve en altta AMD ekran kartinin performansinin yeterli olmadiğini da dile getirmiş. Sebep bu olabilir, veya oyun orijinal değil ise mavi ekran gelir. Ben Call of Duty Black Ops 2'de de ayni sorun olmuştu.

Edit: Hata duzeltme. Oyunun AMD sistemi için iyi optimizasyon edilmediği yazilmiş.

Sorunu buldum arkadaşlar. Hi-Level yeni aldığım RAM, testlerden sağlam çıkmasına rağmen sorunlu olduğu ortaya çıktı.. Diğer tüm parçalarımı çıkardım sorun halen devam ediyordu. Uyumsuzluktur dedim fakat eski kartım da Hi-Level'dı fakat 2 yıla yakın sorun çıkarmamıştı. Testlerden sağlam çıktı diye de RAM'de sorun vardır diye tekrar düşünmedim, sıfır kart sonuçta ve test ettim üstelik. Ama RAM'i Kingston bir RAM'le değiştirdiğimden bu yana yaklaşık 2 gündür tek bir mavi ekran hatası almadım, çalışmayı durdurdu hatası almadım. Eski kartı garantiye yolladım, bunu da yollayacağım. RAM'siz kalacağım için Kingston marka yeni bir RAM siparişi verdim.

-----------------
Testlerden sorunsuz çıkmasına rağmen sıkıntılı olmasının sebebi nedir, fikirlerinizi bekliyorum. İyi forumlar...

Çözüm
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı