Windows 10 Cortana Gelmiyor

Şöyle yapalım o zaman:

1- Windows'unuzun Bölge ve Dil ayarlarını Türkçeye çevirin.
2- Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
3- Tekrar Bölge ve Dil ayarlarınızı aşağıdaki resimlerdeki gibi yapın.

Eki Görüntüle 444042
Eki Görüntüle 444043
4- Win + R tuşuna basın.
5- Çıkan pencereye tırnaklar olmadan "gpedit.msc" yazın.
6- Computer Configuration > Administrative Templates > Wşndows Components > Search dizinine gelin.
7- Ayarları aşağıdaki görseldeki şekline getirin.

Eki Görüntüle 444048

8- Settings'i açın.
9- Privacy'e gelin.
10-Voice Activation sekmesine gelin.
11- Allow apps to use voice activation ile Let Cortana respond to "heycortana" keyword kısımlarını aktif hale getirin.

Teorik olarak Cortana'nın çalışmaya başlaması gerekir.

Not: Türkçe paketinize geçerseniz Cortana hata verecektir. Taskbar'da dilinizin ENG olarak görünmesi gerekir.

Örnek Görsel:
Eki Görüntüle 444053
Yine olmadı. Sanırım bunun bir çözümü yok.
1570095175908.png

1570095189451.png

1570095330695.png

1570095386892.png

Cortana'ya reset atarsanız çalışması gerekir. Ancak ilgili Powershell kodlarını hiç hatırlayamıyorum. Biraz araştırma yapıp yarın size dönüş yapacağım.
Biraz araştırma yaptım. Cortana'yı yeniden başlatmamıza gerek yok. Yarı Türkçe kalma sorunu yoksa, Windows'un çekirdek dosyalarından olabilir diye düşünüyorum.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırın. Tırnaklar olmadan "chkdsk c: /f" (Windows'unuz C'de ise aynen bunu yapıştırabilirsiniz, başka bir sürücüde ise o sürücünün kodunu yazarsınız) yazın ve bu bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Ardından CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve "sfc /scannow" yazın, bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Cortana'yı kullanmayı deneyin.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı