Windows 10 Deep Freeze ve SSD

Gabumon

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, yeni toplayacağım sistemde Windows 10 kullanmayı düşünüyorum. Sistemdeki 120 GB SSD diski 2'ye bölmek istiyorum. 40 GB C, 80 GB D: olacak şekilde ve C: sürücüsüne bir daha dokunmamak üzere Deep Freeze kurmak istiyorum. Bir çok arkadaşın yorumunu gördüm ve kafama büyük sorular takıldı. Windows 10 ve SSD'de sorunsuz Deep Freeze kullanan arkadaşlar var mı acaba? Varsa hangi sürümü kullanmamı önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD olarak Samsung EVO 850 öneririm. Windows 10 uyumlu DeepFreze olarak 7.22'yi biliyorum ama ben kurduğumda işletim sistemine hasar vermişti.

Ben windows 10 pro kullanıyorum Deep Freeze Standard 8.30.020.4627 sürümünü kullanıyorum bu Standard'ın en son çıkan sürümüdür official sitesinde mevcut Windows 7 8 8.1 windows 10 ile uyumludur bir önceki sürümlerde win8 ve win10 işletim sistemlerinde başlangıç onarım sorunu vardı ama bu sürümde giderilmiş sunuda belirtmek isterim bende SSD kullanıyorum çokda memnunum.

Ben işyerimdeki bilgisayarda Windows XP'den beri sorunsuzca deep freeze kullanıyorum. Windows 8'den beri de SSD'de deep freeze kullanmaya başladım. Şu anda Windows 10'da kullanıyorum. Bir kaç noktaya dikkat ederseniz deep freeze sizin için sıkıntı çıkartmaz. Örneğin masaüstü indirilenler belgeler gibi klasörleri diğer sürücüye taşımazsanız bilgisayarı açtığınızda dosyaların silindiğini görebilirsiniz. Bir diğer nokta sürekli güncellenen programları başka diske yüklemek. Yoksa her seferinde kilidi açmak zorunda kalırsınız ve ya internetiniz boşa harcanmış olur. Çünkü kilidi açıp tekrar güncellemek istediğinizde tekrar dosyaları indirmek zorunda kalacaksınız. Bazı programlar yüklemek için sizden hedef sormuyor. O programları diğer diske mklink komutu ile taşıyabilirsiniz. Programların ayarları C:\Users klasöründe saklanıyor. O yüzden yaptığınız değişikliklerin kaybolmaması için bu klasörü de diğer sürücüye taşımak isteyebilirsiniz. Ben sadece belgeler gibi klasörleri taşıdım, Users klasörünü olduğu gibi taşımadım. Çünkü bilgisayarı başlatınca ayarların eskisi gibi olmasını istiyorum. Eğer değişiklik yapacak olursam kilidi açıp gereken değişiklikleri yapıp daha sonra kilidi kapatıyorum. Ancak bazen unutup değişiklikleri kaybetme durumunu yaşayabiliyorum. Örneğin oyun yüklediniz, oyunda ilerleme kaydettiniz ve bilgisayarı yeniden başlattınız. Yaptığınız her şey gidiyor. Bazı oyun dosyaları belgelerim klasöründe saklanıyor ve o klasörü taşıdığım için sıkıntı olmuyor. Dikkat etmeniz gereken başka nokta Windows güncelleme yaparsa yeniden başlatınca tekrar güncelleme yapmak isteyecektir. Bu durum için de Windows Update servisini kapatıp istediğim zaman açıp güncelleme yapıyorum. Başka sormak istediğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı