Çözüldü Windows 10 disk biçimlendirme kısmında ne yapılmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

1Hydrogen1

Picopat
RAM
8gb
SSD veya HDD modeli
512gb
Ekran kartı
gtx1650
İşlemci
Intel Core i5 11320H
Bilgisayarım Lenovo Ideapad Gaming 3. Windows 10 format atarken disk kısmında sürücü 0, 4 tane bölüme ayrılmış. Birisinde Windows SSD gibi bir şey yazıyordu birisinde kurtarma yazıyordu. Bunların hepsini biçimlendirmem gerekir mi? Ben hepsini biçimlendirip silmek istiyorum sildikten sonra kendim diski bölümlere ayıracağım, bunda sorun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bilgisayarım Lenovo Ideapad Gaming 3. Windows 10 format atarken disk kısmında sürücü 0, 4 tane bölüme ayrılmış. Birisinde Windows SSD gibi bir şey yazıyordu birisinde kurtarma yazıyordu. Bunların hepsini biçimlendirmem gerekir mi? Ben hepsini biçimlendirip silmek istiyorum sildikten sonra kendim diski bölümlere ayıracağım, bunda sorun olur mu?

Sorun olmaz. Hepsini biçimlendirip silebilirsiniz. Daha sonrasında yeni basıp disk bölümlerini istediğiniz gibi oluşturabilirsiniz D diski gibi. Windows'u kurmak istediğiniz diski seçip ileri tıklayabilirsiniz.

Sorun olmaz. Hepsini biçimlendirip silebilirsiniz. Daha sonrasında yeni basıp disk bölümlerini istediğiniz gibi oluşturabilirsiniz D diski gibi. Windows'u kurmak istediğiniz diski seçip ileri tıklayabilirsiniz.

Çözüm
Çok teşekkürler:)

Bu arada diyelim kurtarma bölümlerini falan sildiniz. Sadece Windows'u kuracağınız disk gözüküyor 1 tane. Ona tıklayıp ileri diyerek kurabilirsiniz disk bölümü oluşturmak şart değil daha doğrusu yeni basıp. Gerekli kurtarma bölümlerini ileri basınca Windows otomatik oluşturur gene.

Geri
Yukarı