Windows 10 Disk Birleştirmeyi Açıp Kapatmak

Tam olarak o konuda yanlış olan adımları söylermisiniz ? ve tabiki sebebleri nedir ?
Tabii ki, ilgili konuda açıkladım sebeplerini. Ama kısaca bahsetmek gerekirse yapılan adımlar Windows'un çalışma mantığına aykırı ayarlar.

Hocam bu ayar sanırım tüm diskler için kapatıyor, sadece SSD için nasıl kapatabiliriz? Laptopda hem HDD hem de SSD mevcut.

siz olayı yanlış biliyorsun zaten ssd hardisk ise işletim sistemi windows 10 ise açıkta kalsa defrag inceliyor fakat ssd olduğu için yapmıyor. Eski windowslarda bilmem ama windows 10 güncellenmiş ise yapmıyor ssd hardiske gerek yok düşüncesiyle kafanız rahat olsun. Ben denedim direk inceledi ssd fakat gerek yok dedi geçti yapmadı...

@Eybidi Her zaman için Windows diskleri doğru yapılandırılmayan disk bağdaştırıcıları/sürücüleri yüzünden doğru tanıyamayabiliyor. Bu sebeple SSD için özellikle bu ayarın kapatılmasını tavsiye ediyoruz. Yoksa doğru yapılandırılmış bir sistemde Windows'un güncel sürümleri SSD'ler için optimum ayarı kendisi yapılandırıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı