Windows 10 DLL Dosyalarının Silinmesi

enessavas23

Hectopat
Daha fazla  
PC'de dll ayarlarını yapayım derken çoğunu bozdum ve sildim şimdi hiçbir oyuna giremiyorum, dll dosyalarını tekrar yüklüyorum fakat nafile. Çoğu programı vs. denedim olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fazla hatırlamıyorum ama oyuna giremiyordum. Oyun'un RAR'ın içinde oyunun dosyaları vardı, directx.exe vardı. Setup'a girdim, DLL dosyaları inmişti girebilemiştim oyuna. Directx varsa inebilir tahminen, ama hatırlamıyorum. Sizin için bir daha bakıcam, ona göre yazarım.

Yıl dönümü güncellemesi Windows 10 14393 yapısına güncelleme yapmamışsınız yapın. Güncelleme yaptıktan sonra sildiğiniz dll dosyaları yüklenmiş olacak. Güncelleme yaptıysanız aşağıdaki yöntemle Windows üstüne Windows kurarak ayarlarınız, programlarınız kısaca düzeniniz bozulmadan silinmiş sistem dosyalarını eski haline getirebilirsiniz.

Windows 10 Medya Oluşturma Aracı ile ya da sürümünüze uygun Windows 10 14393 iso dosyasını (Home, Pro için Windows 10 seçeneği) indirip içini sıkıştırma programıyla çıkarıp setup.exe çalıştırarak otomatik olarak seçilen ayarları koruma seçeneği ile yükseltme yapabilirsiniz.

Yükleme yaptıktan sonra eksik dll dosyalarını burdan yazın gerekli kurulumu size bildiririm. Size tavsiyem System32 klasörüne DLL atmayın. Gerekli kurulumları yapın. Zaten VC++ (32bit ve 64bit kurulumlar), Directx 9.0c ve .Net Framework 3.5 kurulumlarını yaptıktan sonra çoğu oyun çalışıyor.

Aynısı bende de oldu.O zaman windows 10 güncellemesi yokdu. Ben çareyi sıfırlayarak çözmüştüm. Ahmet Aksoy'nda dediği gibi güncelleyin güncelleme yok ise sıfırlayın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı