Çözüldü Windows 10 donma ve mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

tolgaky

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar, oyunlarda siyah ekran ve donma sorunları ile karşı karşıyayım biraz beklediğimde mavi ekran sorunu karşıma çıkıyor. Normal kullanımda anlık siyah ekranlar almaktayım. Aynı zamanda görev yöneticisi, kullandığım uygulamaları ve oyunları askıya almakta. Temiz kurulum yaptım, BIOS en güncel sürümde (7B86vh7), ekran kartımı DDU ile kaldırıp en son sürüme güncelledim, Memtest86 ile RAM testi yaptım hata çıkmadı, Windows sürüm 20H2'yi kullanmaktayım.

Sistem bilgilerim:
  • Ryzen 5 3600.
  • MSI RTX 2060 Gaming 6G.
  • MSI B450 GAMING Plus Max.
  • G.Skill Ripjaws V 2x8 16 GB 3600 MHz.
  • XPG 512 GB M.2 SSD.
  • Cooler Master MWE 650W 80+

Minidump dosyalarım:
Minidump

Dosya Ekleri

• memtest86Results.png
    memtest86Results.png
    25,2 KB · Görüntüleme: 45
Çözüm
Sorunum çözüldü. Memtest86 ile ram testi yaptığımda bir sıkıntı çıkmamıştı fakat stress testi yaptığımda 3600 mhz'de hata verdiğini gördüm. Ram frekans değerlerini 3200 mhz'ye çekince sorunum tam anlamı ile çözüldü. G.Skill Ripjaws V bellekleri en kısa zamanda garantiye göndereceğim.
Sorunum çözüldü. Memtest86 ile ram testi yaptığımda bir sıkıntı çıkmamıştı fakat stress testi yaptığımda 3600 mhz'de hata verdiğini gördüm. Ram frekans değerlerini 3200 mhz'ye çekince sorunum tam anlamı ile çözüldü. G.Skill Ripjaws V bellekleri en kısa zamanda garantiye göndereceğim.

Çözüm

Geri
Yukarı